logo-mini

به اشتراک بگذارید:

صادرات ۷ میلیون دلار فرش دستباف استان بوشهر‌

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بافندگان فرش و گبه استان بوشهر سالانه به ارزش ۷ میلیون دلار محصولات خود را به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر می‌کنند.

  در استان بوشهر افزون بر ۷ هزار و ۱۹۰ بافته فرش اعم از گلیم، گبه و فرش وجود دارد که بر اساس سفارش صادرکنندگان و عرضه‌کنندگان این نوع فرش‌ها، اقدام به تولید می‌کنند.

 

تولیدی فرش استان بوشهر به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس صادر می‌شود : سالانه افزون بر ۷ میلیون دلار از تولیدات بافندگان فرش استان بوشهر شامل گلیم، گبه و فرش به کشورهای اروپایی، حوزه خلیج فارس و شرق آسیا صادر می‌شود.

معدن و تجارت استان بوشهر از فعال بودن اتحادیه صنفی فرش دست باف در شهرستان‌های استان بوشهر خبرداد اتحادیه صنفی بافندگان فرش دستباف در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دشتی، تنگستان، گناوه و کنگان فعال هستند و خدمات لازم را به اعضاء ارائه می‌کند.

افزایش پوشش بیمه تامین اجتماعی بافندگان فرش دستباف استان بوشهر اکنون از ۷ هزار و ۱۹۰ بافنده فرش دستباف استان بوشهر حدود ۲۸ درصد آنان به تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که بافندگان انتظار دارند پوشش بیمه‌ای، فعالان این عرصه افزایش یابد.

نیاز بافندگان فرش ‌دستباف استان بوشهر با توجه به ظرفیت اشتغال در عرصه تولید فرش دستباف، انتظار می‌رود تسهیلات ارزان قیمت از سوی بانک‌ها و صندوق کارآفرینی امید به این بخش پرداخت شود.

معدن و تجارت استان بوشهر نیاز حمایت از بافندگان فرش دستباف روستایی حمایت از ایجاد مجتمع‌های متمرکز فرش دستباف و قالی‌‌بافی در مناطق روستایی یکی از ضروریات است که این مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید