logo-mini

به اشتراک بگذارید:

مالیات زیاد فروش فرش را مشکل کرده است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سید مهدی طبیب زاده در نشست استاندار کرمان با اعضای هیات نمایندگان و کادر اجرایی اتاق کرمان گفت: اتاق بازرگانی کرمان رتبه‌ی دوم کشوری را در شورای گفت‌و گوی دولت با بخش خصوصی به خود اختصاص داده است.

 مثلث توسعه‌ی اقتصادی کرمان یکی از طرح‌های مؤثر و ابتکاری استاندار کرمان در راستای توسعه این استان است.

 فرایند سرمایه‌گذاری در ایران طولانی است که با بررسی‌های انجام شده مدلی تحت عنوان ‘مدل پنجره واحد سرمایه‌گذاری’ طراحی و نرم‌افزاری برای این مهم در حال تهیه است.

از تهیه‌ی مدل بانک اطلاعات اقتصادی در استان خبر داد و افزود: هرچه اطلاعات فعالان اقتصادی بیش‌تر باشد، می‌توان توانمندتر در عرصه‌های اقتصادی حضور یافت، بنابراین آموزش‌های لازم به فعالان اقتصادی داده‌شده است.

 کرمان تنها استانی است که به آسیب‌شناسی در راستای تشکیل تشکل‌ها اقدام کرده و از تشکل‌های صادراتی، تجاری، فنی و مهندسی حمایت کرده است.

وی توسعه‌ی بازار داخلی و خارجی را یکی دیگر از اقدامات اتاق بازرگانی کرمان برشمرد و گفت: اتاق بازرگانی کرمان در استخراج، اکتشاف و فرآوری معادن به‌صورت علمی عمل‌نکرده است و با توجه به این‌که رتبه اول از ذخایر معدنی کشور به استان کرمان اختصاص‌یافته است اما سهم این استان از GDP کشور در این بخش پایین است.

 از سال گذشته ۳۱۰ میلیارد تومان منابع مالی برای صادرات محصولات کشاورزی اختصاص‌یافته است که امید می‌رود این اعتبارات در سال جاری افزایش یابد.

جلیل کاربخش از معرفی نمایندگانی از اتاق بازرگانی کرمان برای هیات‌های حل اختلاف مالیاتی خبر داد.

مسابقات ابر مارتن کویر، تور دوچرخه سواری کویر، برگزاری پاراگلایدر، اولین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی و اولین جشنواره‌ی عکس از جمله اقداماتی است که در حوزه‌ی رونق گردشگری استان انجام شده است.

در خصوص معطلی گردشگران در قرارگاه مرصاد، مکاتباتی با معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندهی نیروی انتظامی استان صورت گرفته و اکنون کانال عبور گردشگران به دو کانال تبدیل شده است تا گردشگران کم‌تر معطل شوند.

 به دلیل مالیات زیاد فرش، تولیدکنندگان فرش‌ها را در انبارهای منازل نگه‌داری می‌کنند بنابراین نمی‌توان، فرش کرمان را به شکل محسوس در بازار مشاهده کرد.

با ثبت رسمی انجمن فرش استان کرمان، از ماه آینده فعالیت این انجمن به صورت رسمی آغاز می‌شود.

 برگزاری جشنواره، قرار دادن محصولات صنایع‌دستی در فروشگاه اینترنتی و همایش صنایع دستی، همکاری در چاپ دو جلد کتاب و برگزاری جلسه در محل فرمانداری‌ها از جمله اقدامات است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید