logo-mini

به اشتراک بگذارید:

قابل قیاس نبودن کیفیت فرش ایران در برابر هند و چین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 درست است که  کشورها ی هند و چین از طرح‌ها و اعتبار ما سوء استفاده می‌کنند، اما تولیدات آنها از نظر کیفیتی با فرش ایرانی قابل قیاس نیست.

عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران در واکنش به تولید فرش‌های چینی و هندی با طرح‌ فرش ایرانی گفت: درست است که این کشورها از طرح‌ها و اعتبار ما سوء استفاده می‌کنند، اما تولیدات آنها از نظر کیفیتی با فرش ایرانی قابل قیاس نیست.

متاسفانه برخی تولیدات آنها با فرش‌های بی‌کیفیت ایرانی هم رده شده‌ است که این نزدیکی در رقابت به دلیل کم کاری برخی تولیدکنندگان داخلی است.دلیل کاهش کیفیت فرش ایرانی را الزام برای ایجاد قدرت رقابت‌پذیری می دانند در حالی که ما هیچ راهی برای کاهش قیمت نداریم، باید از کیفیت کاسته شود تا وارد بازی شویم.

با توجه به اینکه دولت‌‌های هند و چین به طور گسترده‌ از تولیدکنندگان فرش حمایت می‌کنند، تسهیلاتی که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما در ایران دریافت می‌کنند، سودهای عجیبی دارد که در آن کشورها دیده نمی‌شود.

به دلیل اینکه قیمت کارگر در کشور های چین و هندارزان است که مانع رقابت قیمتی با کشورهای هند، پاکستان و افغانستان می‌شود.کیفیت فرش است که به تفاوت قیمت معنا می‌بخشد.

پس ما باید فرش خود را چه در بازارهایی که قبلاً شناخته شده بود و چه در بازارهای جدید به مشتریان خارجی معرفی کنیم.علت انفعال فرش ایرانی در سطح بین‌المللی نبود تبلیغات است. اکنون به دلیل نبود تبلیغات، وجه اصلی خود را در بازارهای جهانی از دست داده‌ایم و نسل جدید آنها با فرش ایرانی آشنایی زیادی ندارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید