آیا نماز خواندن روی سجاده بانمازخواندن روی فرش تفاوت دارد؟

آیا نماز خواندن روی سجاده بانمازخواندن روی فرش تفاوت دارد؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آیا نماز خواندن روی سجاده بانمازخواندن روی فرش تفاوت دارد؟

نماز پاکترین و عمیق ترین ارتباط انسان با خداوندست و یکی از اموری که در نماز مورد توجه وافراست؛ رعایت نظافت و پاکی در نمازست.

پاک بودن لباس نمازگزار از شرایط نماز است و پاک بودن مکان نماز از آداب آن. به لحاظ شرعی پاک بودن محل ایستادن در نماز واجب نیست، ولی چه نیکوست که آدمی در مکان پاک بایستد و به سوی خدای پاک توجه نماید و از او تزکیه نفس و پاکی روح طلب نماید.
گاهی می شود که پای خود را می شوییم یا هنگام وضو خیس می شود و یا عرق می کند، در این صورت ایستادن در سجاده ای که به پاکی آن اطمینان داریم مطمئن تر است.images
به لحاظ حرمت نهادن به نماز که معراج مؤمن است و تقویت روحیه معنوی در آن کسانی که سجاده ای پاک می گسترند بر آن می نشینند، سپس آن را با احترام جمع می نمایند و در مکان مناسبی قرار می دهند، با کسانی که مهری می گذارند نماز می خوانند و سپس آن مهر را به گوشه طاقچه پرتاب می کنند برابر نیستند.
پهن نمودن سجاده کاری عقلایی است که برای هر کس و در شرایط گوناگون فواید متفاوتی دارد و لازم نیست حتما علت خاصی داشته باشد.
توجه نماز خواندن روی فرش نجس ولی خشک صحیح می باشد ولی بهتر است جای دیگری نماز خوانده شود لذا یکی از علت های پهن کردن سجاده برای این است که اگر فرش نجس باشد روی سجاده که پاک است نماز خوانده شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید