موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: مهر 774 - فرش سجاده ای با کیفیت - خرید سجاده فرش محرابی و فرش مسجد از کارخانه

 مدیر خانه هنرمندان قالی باف یزد با بیان اینکه هرات و مروست، بزرگترین مرکز قالیبافی استان یزد به شمار می‌روند گفت: متاسفانه کمترین توجه به این مناطق صورت گرفته در حالی که هنرمندان بسیاری در این مناطق با امکانات محدود به بافت قالی مشغول هستند.

منتشرشده در وبلاگ

  کرج- البرز پژوه و پژوهشگر فرهنگ و تاریخ البرز گفت که استاد جمشید امینی از طراحان نوین فرش ایران، بنیانگذار شیوه هنری نقاشی بر قالی است.

منتشرشده در وبلاگ
پنج شنبه, 07 آبان 774 10:24

هنر دستان ثریا

 ثریا، ۲۴ ساله است. در چهار ماهگی دچار تشنج شد و از آن زمان به بعد شرایطش تغییر کرد. ثریا به انحراف شدید ستون فقرات مبتلا است. برای درمان مشکل دست هایش هم نیاز به شش میلیون تومان دارد اما توان پرداخت چنین مبلغی را ندارند. مادر ثریا، سرپرستی خانواده را بر عهده دارد و علاوه بر ثریا و پسرش که قهرمان اسکیت است، از مادر خود نیز پرستاری می کند. خانواده ثریا ساکن مسکن مهر نظرآباد استان البرز هستند و زیر نظر بهزیستی جهانشهر. کمک بهزیستی به این خانواده محدود به پرداخت ماهیانه ۵۳ هزار تومان است و از دادن امکانات بهداشتی دیگری مانند پوشک و توالت فرنگی و صندلی چرخدار، خبری نیست.

هنر دستان  ثریا- قالی بافی
    
    ثریا دوره های کاردرمانی و گفتاردرمانی را طی کرده است. از دوسال قبل در یک آموزشگاه کودکان استثنایی به یادگیری قرآن و نقاشی و قالی بافی و گلیم بافی مشغول شد. اما حتی آموزشگاه هم بخاطر معلولیت جسمی او از یاددادن قالی بافی خودداری کرد. این محدودیت مانع پیگیری علاقه شخصی ثریا نشد. مادر ثریا و مربی قالی بافی اش، دار قالی بافی ثریا را در خانه بر پا کردند. ثریا با یک انگشت نخ را رد می کند و با دهان آن را بیرون می‌کشد و با همان انگشت گره ها را می کوبد. ثریا تا حالا، سه قالی کوچک بافته است.

هنر دستان  ثریا- قالی بافی

منتشرشده در وبلاگ

 معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: بزودی خانه گردشگری فرش افشار در شهرستان تکاب ایجاد می‌شود.

منتشرشده در وبلاگ
جمعه, 01 آبان 774 11:37

با فرش شکسته چکار کنیم؟

براي برطرف كردن گودي فرش كه نماي زشتي نيز پديد مي آورد ميتوانيد با راههاي زير اين گودي را برطرف كنيد.

الف) در چاله هاي ايجاد شده در فرش مي توانيد يك قطعه يخ بگذاريد وصبر كنيد تا مدت يك ساعت به همين حال بماند تا پرزهاي خوابيده فرش دوباره به حالت طبيعي باز گردد .
ب) مقداري آ ب در محل گودي بريزيد وپارچه اي مرطوب روي آن قرار دهيد وآن را به ارامي با اتو نسبتأ داغ ماساژ وفشار دهيدتا پرزها به حالت اوليه باز گردند سپس با يك برس آن قسمت ها را برس بزنيد .

 

فرش سجاده ای#سجاده فرش#نقش محراب#محراب نقش#سجاده#فرش#

منتشرشده در وبلاگ
اولین همایش ملی ابریشم ایران برگزار می شود

 این همایش با مشارکت معاونت تولیدات دامی مرکز توسعه نوغانداری کشور، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی مرکز تحقیقات ابریشم کشور، مرکز ملی فرش ایران و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش؛ محورهای همایش عبارتند از:

-         تکثیر، اصلاح، آفات و بیماری های درخت توت

-         فیزیولوژی، تغذیه، اصلاح نژاد، آفات و بیماری های کرم ابریشم

-         صنایع ابریشم کشی، بافندگی، رنگرزی و تکمیل ابریشم

-         فرش و صنایع دستی ابریشمی ( تولید، تجارت و ارزش های هنری و تاریخی آن )

-         صنایع غیرنساجی و کاربرد فناوری های نوین و بیوتکنولوژی در نوغانداری و ابریشم

-         بازرگانی داخلی و بین المللی پیله، نخ ابریشم و محصولات ابریشمی

-         مدیریت بهینه، ترویج، اشتغال و توسعه پایدار در نوغانداری و تولید ابریشم

-         مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تاریخی در حوزه نوغانداری

-         مباحث محیط زیستی در نوغانداری و تولید ابریشم

فرش سجاده ای#سجاده فرش#محراب نقش#نقش محراب#سجاده#فرش#

منبع:http://www.incc.ir

منتشرشده در وبلاگ

 

آغاز بکار دهمین نمایشگاه فرش استان یزد

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق عملی اقتصاد مقاومتی و با توجه به این که قالیبافی و تولید فرش دستباف نمونه بارز و کاملی از این فعالیت است، از عصر دیروز و به مدت شش روز در یزد دایر شده است.

در این نمایشگاه بیش از 50  تولیدکننده، صادرکننده و فعال حوزه فرش دستباف از استان‌های یزد، اصفهان، کرمان، فارس، مرکزی، آذربایجان شرقی، قم، گلستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کردستان و تهران در فضایی به مساحت سه هزار متر مربع، انواع فرش دستباف، تابلو فرش، فرش ابریشم، گلیم و غیره را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف به نمایش گذاشته‌اند.

آشنایی مردم با هنر فرش، حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صنعت و تولید ملی و ارج نهادن به هنر فاخر و ارزشمند قالیبافان فرش دستباف ایرانی، ترویج و توسعه صنعت فرش دستباف، ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباط مستقیم بین مصرف کننده و تولید کننده از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

گفتنی است؛ این نمایشگاه در مدت برگزاری از ساعت 16 تا 22  در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان یزد برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

منبع:http://www.incc.ir

سجاده فرش#فرش سجاده ای#سجاده#فرش#نقش محراب#محراب نقش#

منتشرشده در وبلاگ

  28 تخته فرشِ تاکنون دیده نشده که طرح‌های آن از دوره صفویه تا قاجاریه باز بافت شده است، در «قالی‌خانه» کاشان به نمایش درآمده‌اند.
    
    علی مرشدی درباره‌ی این نمایشگاه بیان کرد: 28 فرش که تاکنون دیده نشده‌اند، در خانه‌ حاج باب قربان علی عدالت که از بزرگترین تاجران و تولیدکنندگان فرش کاشان در زمان قاجار بوده، به نمایش درآمده‌اند. این خانه را خودم مرمت کرده‌ام و اسم آن را «قالی خانه» گذاشته‌ایم.
    فرش های دیده نشده از صفویه تا قاجار
    او ادامه داد: 28 سال است که فرش بافی دارم و حدود 20 سال است که با رنگ‌های گیاهی و طرح‌های اصیل کار می‌کنیم. این نمایشگاه حاصل 20سال زحمت ما در حوزه فرش است.
    
    مرشدی اضافه کرد: این 28 فرش را 28 خانواده فرشباف کهنه‌کار کاشان بافته‌اند و هیچکدام از طرح‌های آن شبیه به هم نیست، رنگ‌های آنها هم طبیعی و از روناس‌، پوست گردو ،‌ پوست انار و... است که کارهای منحصربه فردی است.
    
    این تولیدکننده فرش افزود: طرح‌هایی این فرش‌ها از دوره‌ی صفویه تا قاجاریه است که با هم تفاوت دارند. برای مثال فرش جوشقان صفویه را با پشم دست ریس باز بافت کرده‌ایم. همچنین فرش‌های محتشم را که از دوره‌ی قاجار است و بیشتر در موزه‌ها نگه‌داری می‌شوند را هم بازبافت کرده‌ایم. جوشقان روستایی در اطراف کاشان بوده که فرش‌های دربار صفوی را در آنجا می‌بافتند، فرش‌های که با نخ طلا در سال 1605 میلادی بافته می‌شدند و به نام لهستانی معروف هستند نیز در این روستا بافته می‌شده است.
    
    او درباره‌ی تبدیل «قالی خانه» به موزه فرش کاشان بیان کرد: موزه مشکلات خاص خودش و نیاز به حفاظت دارد، وقت من هم شبانه روز برای تولید گرفته می‌شود و فرصتی نگهداری موزه را ندارم اما خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد.
    
    این تولید کننده فرش بیان کرد: من به شهرداری پیشنهاد دادم که حاضرم 600 میلیون تومان قالی برای افتتاح موزه‌ی فرش در کاشان اهدا کنم اما برای من مقدور نیست که موزه راه اندازی کنم. حدود 30 سال است که فرش کاشان از رونق افتاده است و فرش‌های درشت بافت را تولید می‌کنند. اما فرش‌هایی که ما به نمایش گذاشته‌ایم موزه‌ای هستند و تا کنون کسی آنها را ندیده و برگزاری نمایشگاه با چنین فرش‌هایی و با این کیفیت اتفاق نیفتاده است. این 28 فرش با فرش‌های تبریز و اصفهان قابل قیاس نیستند.
    
    مرشدی درباره‌ی قیمت این فرش‌ها اظهار کرد: فرش‌ها از متری 20 میلیون تومان شروع می‌شود و یک فرش 6 متری حدود 150 میلیون تومان قیمت دارد.
    
    این نمایشگاه فرش 15 الی 21 مهرماه از ساعت 16 تا 21 شب در «قالی خانه» کاشان دایر است، در این نمایشگاه عکس رنگرز ها و بافنده‌های فرش هم نماش داده می‌شود.

منبع:http://www.carpetour.com

سجاده فرش#فرش سجاده ای#سجاده#محراب نقش#نقش محراب#

منتشرشده در وبلاگ
دوشنبه, 27 مهر 774 11:03

از پشم تا فرش

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: طرح احداث واحد از پشم تا فرش استان کرمانشاه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

منتشرشده در وبلاگ

 

محسن جعفریرئیس اداره فرش سازمان صنعت،معدن وتجارت استان زنجان:به زودی در اوخر دی ماه نمایشگاه فرش دستباف زنجان در دموتکس آلمان برگزار خواهد شد.
 
به زودی شاهد نمایشگاه فرش دستباف زنجان در دموتکس آلمان خواهیم بود!

وی اظهار کرد:این نمایشگاه با همکاری اتاق بازرگانی و خوشه های تولیدی در کشور آلمان برگزار می شود. نشان دادن توانمندی‎های فرش دستبافت استان زنجان، آشنایی با بازار و معرفی تولیدات از اهداف برگزاری نمایشگاه فرش استان زنجان است.

جعفری با بیان اینکه در این نمایشگاه فرش های ابریشم، افشار و تابلو فرش عرضه می شود، افزود: استان زنجان دارای فرش های با کیفیت و ارزشمند دستباف است و می تواند ظرفیت خوبی برای صادرات غیرنفتی باشد.

ایشان  تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به بحث ارتقای کیفیت فرش تولیدی تاکید جدی دارد و  طی سال ۹۵ برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و در این میان صادرات فرش زنجان توسعه خوبی خواهد داشت.

جعفری به برگزاری دوره های آموزشی برای قالی بافان در زنجان اشاره کرد و افزود:در این راستا تا پایان سالجاری ۸ دوره آموزشی برای قالی بافان برگزار می شود.هدف از برگزاری این دوره های آموزشی ارتقای مهارت قالی بافان و ارتقای کیفیت فرش تولیدی است.

سجاده فرش#فرش سجاده ای#سجاده#محراب نقش#

منبع:http://tnews.ir

منتشرشده در وبلاگ
صفحه1 از2
sajade-farsh

فروشگاه اینترنتی  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

 

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش با بیش از 20سال سابقه در صنعت نساجی به ویژه تولید فرش محرابی یا فرش سجاده ای کاشان برای  مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه ،امامزاده ها ، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی با جدیدترین طرح ها و چشم نواز ترین رنگ ها در  تولید کفپوش های فرش سجاده ای  خدمت گزار شما عزیزان است.محراب نقش علاوه برتولید سجاد فرش ، محصولات دیگری چون فرش تشریفات که برای سالن ها، راهروها، هتل ها، همایش ها و اماکن عمومی قابلیت استفاده را دارد؛ پشتی هایی هم طرح با سجاده فرش برای مساجد، هم نقش با فرش های ماشینی برای منازل برای مکان های مذهبی - تفریحی سنتی  چون قهوه خانه ها و رستوران ها است و تابلو فرش هایی زیبا با طرح هایی متنوع در سبد محصولات خود گنجانده است.  «نصب دقیق و صحیح»، «ضمانت مناسب ترین  قیمت» و «ارائه بهترین کیفیت» از اصولی است که محراب نقش، به آن پایبند بوده و همین عامل سبب شده تا محراب نقش را با عنوان محبوب ترین برند فرش سجاده ای در بین مساجد بشناسند . هدف این مجموعه  آبادانی بهشت  زمین یعنی مساجد است .در همین راستا به ارائه مشاوره رایگان  فروش  سجاده به متولیان و خیرین مساجد به صورت فعال و صادقانه پرداخته است .همچنین به منظوره  تسهیل در امر مفروش کردن مساجد طرح تعویض فرش های کهنه را با سجاده فرش نو ارائه داده است. در صورت سفارش فرش سجاده ای با طرحی خاص و منحصر به فرد، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش، توسط طراحان حرفه ای خود، این نیاز شما را برآورده می سازد. برای آگاهی از قیمت و همچنین خرید سجاده فرش کافیست تلفن خود را بردارید و تماس بگیرید کارشناسان فنی  24 ساعته آماده پاسخگویی به شما  دوستان عزیزهستند.

"ما بر آنیم که همدمی برای سجده های عاشقانه ی شما باشیم"

Raychat