موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: آذر 1395 - فرش سجاده ای با کیفیت - خرید سجاده فرش محرابی و فرش مسجد از کارخانه
 

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ برگزارکنندگان این رویداد، برنامه های جنبی آموزشی و تبلیغاتی ویژه ای را نیز در ایام برگزاری نمایشگاه تدارک دیده اند.

افتتاح اولین نمایشگاه فرش گلستان

گفتنی است اولین نمایشگاه فرش دستباف و صنایع وابسته از26 تا 29 بهمن ماه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۱ از آن دیدن کنند.
 
منتشرشده در وبلاگ

   گرچه در محافل مختلف افزایش نرخ دلار چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد اما رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف می‌گوید اگر قیمت دلار روند افزایشی خود را حفظ کند به نفع صنعت فرش خواهد بود، چراکه درآمدزایی این بخش را بیشتر می‌کند.

حدود یک ماه از افزایش نرخ دلار می‌گذرد که اتفاقا اگر این افزایش ادامه پیدا کند می‌تواند به نفع صنعت فرش دستباف ایرانی باشد، چرا که اگر تا دیروز یک فرش قیمتی معادل هزار دلار قیمت داشت آورده‌ای سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی نصیب می‌کرد در حالیکه امروز این آورده به چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.
    
  گرچه موقتی بودن سود حاصل از افزایش نرخ دلار واضح است اما به هر حال می‌تواند فرصتی را برای کسب درآمد بیشتر برای فعالان فرش دستباف ایجاد کند.
    
    عراقچی با بیان اینکه هزینه‌ها برای تولید رقابتی فرش در ایران بالاست، گفت: ۸۰ درصد قیمت فرش دستباف، مزد کارگران است که با توجه به بالا رفتن تورم در کشور به اضافه مقداری که هر ساله دولت بر حقوق کارگران می‌افزاید مرتبا از شرایط رقابتی بازارهای جهانی فاصله می‌گیریم و چندان رمقی برای رقابت با رقبایی چون هند، چین و افغانستان بر جای نمی‌ماند.
    
    رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستبافت در ادامه با بیان اینکه بازار صادراتی ایران به خاطر دور شدن از بازارهای جهانی در زمان تحریم‌ها یا بالا بودن هزینه‌های تولید اکنون با مشکل مواجه است؛ به طوریکه امروز هند سهم ایران را در بازار آمریکا از آن خود کرده و عملا شرایط رقابت در این حوزه با قیمت‌های بسیار پایینی که از جانب هندی‌ها ارائه می‌شود امکان‌پذیر نیست.
    
    فرش نفیس ایران همچنان غیرقابل رقابت است
    
    وی همچنین با اشاره به اینکه رقابت در همه زمینه‌ها از فرش ایرانی سلب نشده است، گفت: صنعت فرش یک هنر - صنعت است و باید گفت که فرش دستباف هنر ایرانی است که همچنان در دنیا حرف اول را می‌زند و هنوز هیچ رقیب جدی برای آن وجود ندارد اما بازار جهانی به سمت خرید کالای ارزان حرکت می‌کند که اصطلاحا به آن فرش تجاری می‌گوییم و در این زمینه توان رقابتی‌مان نسبت به رقبایی همچون افغانستان و هند گرفته شده است.
    
    عراقچی با بیان اینکه وضع قوانین مالیاتی به صنعت فرش فشار آورده است، گفت: عواملی همچون مالیات‌های سنگین در صنعت فرش باعث ایجاد مشکلاتی شده است، چرا که می‌بینیم هم تولیدکننده و هم صادرکننده فرش از معافیت مالیاتی برخوردارند اما در این میان فروشندگانی که واسط بین تولیدکننده و صادرکننده هستند مالیات‌های سنگینی را باید بپردازند که برای بسیاری از آنها ادامه این کار صرف اقتصادی ندارد، چرا که در سال ۱۳۹۳ مقدار مالیاتی که فروشندگان باید پرداخت کنند ۱۰ برابر شده است.    

CARPETOUR.COM
            


 

منتشرشده در وبلاگ
چهارشنبه, 08 دی 1395 05:26

واردات غیرقانونی فرش دستباف!

رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف گفت: علیرغم اینکه واردات فرش‌ دستباف به کشور ممنوع است، فرش‌های هندی و پاکستانی دستباف به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور می‌شود و اخیرا هم فرش دستباف چینی، البته به میزان کم وارد بازار شده است.

منتشرشده در وبلاگ

گرانقیمت ترین فرش دنیا درآرامگاه پیامبر اسلام

در سال 1860، حاکم هند دستور داد فرشی برای اهدا به آرامگاه حضرت محمد(ص) در مدینه ببافند.

این فرش ابریشم زرق و برق دار، تزئین شده با زمرد ، یاقوت کبود و الماس ، با بیش از دو میلیون مروارید دوزی شده است.

گرانقیمت ترین فرش دنیا درآرامگاه پیامبر اسلام

این فرش بسیار زیبا به عنوان گرانقیمت ترین فرش دنیا بافته شده است.

فرش سجاده ای# سجاده فرش# محراب نقش#

منتشرشده در وبلاگ
شنبه, 04 دی 1395 12:29

فرش سفیر صلح

از آنجا که بافت این فرش درکلبه ی حقوق بشرآقامیر در پاسارگارد به وسیله ی راهنمایان تور ومهمانان بافته میشود به فرش سفیرصلح معروف شده است.

این فرش پیام محیط زیستی*تدبیر برای آب،ورزش برای زندگی* را دربر دارد وبا وجود رنگ نیلوفری و ترکیبی از رنگ پرچم های دنیا نشانگر دهکده ی جهانیست.

زمینه این فرش از نمادهای اساطیری و الگو و شعار کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمای گردشگری استفاده شده است.

 

منتشرشده در وبلاگ
پنج شنبه, 02 دی 1395 07:20

بافت فرش مرصع

هنرمند فرشباف تبریزی، نخستین تابلو فرش مرصع کشور را خلق کرد.

منتشرشده در وبلاگ


تخته فرش بسیار نفیسی در ترکیه توسط باستان شناسان که در زیر خاک مدفون شده بود شناسایی و کشف شد. درین فرش نوعی از ابریشم بکار رفته است که کوچکترین خسارتی به ان بعد از گذشت زمانهای بسیار طولانی وارد نشده است که این خود باعث شگفتی باستان شناسان گردید به گزارش باستان شناسان و کاوشگران ایتالیایی و فرانسوی که این فرش را یافتنددر توییترهای خودشان همگی اعلام و تایید کردند که این فرش یک فرش صد در صد ایرانیست و هنر دست بافندگان ایرانی میباشد.

و همانطور که از نقش و نگار این فرش مشخص است این فرش یک فرش ایرانیست . در ضمن بنا به نظر این باستانشناسان قدمت این فرش به بیش از 1400 سال تشخیص داده شده است .

هنوز این فرش نفیس و گرانبها در هیچکدام از موزه های جهان به نمایش گذاشته نشده است همچنین دارند بر روی جنسیت عجیب این فرش نفیس و گرانبها ازمایشاتی بعمل می اورند که چگونه می شود که بعد از گذشت این همه سال حتی کوچکترین اسیبی به طرح و رنگ حتی خود فرش نخورده است

. و در پایان اینکه در تاریخ امده است که معروفترین فرش ایرانی فرشی بوده بنام بهارستان که با ابریشم و جواهرات گرانبها بافته شده بود .

منتشرشده در وبلاگ
دوشنبه, 29 آذر 1395 11:22

اتمام بافت"فرش صلح" در بوکان

جعفرصادق اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: استان آذربایجان‌غربی از قطب‌های مهم تولید فرش در ایران به شماره رفته و عمده تولیدات آن نیز به کشورهای خارجی صادر می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: خوشبختانه هنرمندان این کالای نفیس نیز بارها و به اشکال مختلف هنر خویش را در عرصه‌های جهانی به نمایش گذاشته‌اند.

اسکندری بیان کرد: هم اکنون با همت تعدادی از این هنرمندان در شهرستان بوکان، بافت و آماده‌سازی فرش صلح برای اهدا به سازمان ملل متحد با دستان رئیس جمهور ایران به پایان رسیده است.اتمام بافت"فرش صلح" در بوکان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود:مراسم رونمایی از این فرش با حضور مسئولان کشوری و استانی ساعت 10 صبح روز پنجشنبه چهارم آذر ماه در سالن سیمرغ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان برگزار می‌شود.

اسکندری اظهار داشت: در این مراسم از بافندگان این فرش تجلیل به عمل می‌آید.

منبع:مرکز ملی فرش ایران

منتشرشده در وبلاگ
یکشنبه, 28 آذر 1395 06:44

هنر دستان مردمان حاشیه کویر

 دومین نمایشگاه صنایع دستی منطقه‌ای شرق کشور با حضور استان‌های خراسان جنوبی، شمالی، رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و همدان، در قالب ۱۰۵ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند کار خود را آغاز کرد.
    

منتشرشده در وبلاگ

فرش ویژه اجلاسیه چهار هزار شهید گلستان و ۱۱۷ عنوان کتاب با موضوع انقلاب و دفاع مقدس، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه چهار هزار شهید گلستان، رونمایی شد.

منتشرشده در وبلاگ
صفحه1 از2
sajade-farsh

فروشگاه اینترنتی  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

 

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش با بیش از 20سال سابقه در صنعت نساجی به ویژه تولید فرش محرابی یا فرش سجاده ای کاشان برای  مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه ،امامزاده ها ، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی با جدیدترین طرح ها و چشم نواز ترین رنگ ها در  تولید کفپوش های فرش سجاده ای  خدمت گزار شما عزیزان است.محراب نقش علاوه برتولید سجاد فرش ، محصولات دیگری چون فرش تشریفات که برای سالن ها، راهروها، هتل ها، همایش ها و اماکن عمومی قابلیت استفاده را دارد؛ پشتی هایی هم طرح با سجاده فرش برای مساجد، هم نقش با فرش های ماشینی برای منازل برای مکان های مذهبی - تفریحی سنتی  چون قهوه خانه ها و رستوران ها است و تابلو فرش هایی زیبا با طرح هایی متنوع در سبد محصولات خود گنجانده است.  «نصب دقیق و صحیح»، «ضمانت مناسب ترین  قیمت» و «ارائه بهترین کیفیت» از اصولی است که محراب نقش، به آن پایبند بوده و همین عامل سبب شده تا محراب نقش را با عنوان محبوب ترین برند فرش سجاده ای در بین مساجد بشناسند . هدف این مجموعه  آبادانی بهشت  زمین یعنی مساجد است .در همین راستا به ارائه مشاوره رایگان  فروش  سجاده به متولیان و خیرین مساجد به صورت فعال و صادقانه پرداخته است .همچنین به منظوره  تسهیل در امر مفروش کردن مساجد طرح تعویض فرش های کهنه را با سجاده فرش نو ارائه داده است. در صورت سفارش فرش سجاده ای با طرحی خاص و منحصر به فرد، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش، توسط طراحان حرفه ای خود، این نیاز شما را برآورده می سازد. برای آگاهی از قیمت و همچنین خرید سجاده فرش کافیست تلفن خود را بردارید و تماس بگیرید کارشناسان فنی  24 ساعته آماده پاسخگویی به شما  دوستان عزیزهستند.

"ما بر آنیم که همدمی برای سجده های عاشقانه ی شما باشیم"

Raychat