×

  هشدار

  JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 729

  یکشنبه, 02 اسفند 774 12:31

  آیا نماز خواندن روی فرش سجاده ای بانمازخواندن روی فرش تفاوت دارد؟

   

  نماز پاکترین و عمیق ترین ارتباط انسان با خداوندست و یکی از اموری که در نماز مورد توجه وافراست؛ رعایت نظافت و پاکی در نمازست.

   

  پاک بودن لباس نمازگزار از شرایط نماز است و پاک بودن مکان نماز از آداب آن. به لحاظ شرعی پاک بودن محل ایستادن در نماز واجب نیست، ولی چه نیکوست که آدمی در مکان پاک بایستد و به سوی خدای پاک توجه نماید و از او تزکیه نفس و پاکی روح طلب نماید.
  گاهی می شود که پای خود را می شوییم یا هنگام وضو خیس می شود و یا عرق می کند، در این صورت ایستادن در سجاده ای که به پاکی آن اطمینان داریم مطمئن تر است.
  به لحاظ حرمت نهادن به نماز که معراج مؤمن است و تقویت روحیه معنوی در آن کسانی کهسجاده ای پاک می گسترند بر آن می نشینند، سپس آن را با احترام جمع می نمایند و در مکان مناسبی قرار می دهند، با کسانی که مهری می گذارند نماز می خوانند و سپس آن مهر را به گوشه طاقچه پرتاب می کنند برابر نیستند.
  پهن نمودن سجاده کاری عقلایی است که برای هر کس و در شرایط گوناگون فواید متفاوتی دارد و لازم نیست حتما علت خاصی داشته باشد.
  توجه نماز خواندن روی فرش نجس ولی خشک صحیح می باشد ولی بهتر است جای دیگری نماز خوانده شود لذا یکی از علت های پهن کردن سجاده برای این است که اگر فرش نجس باشد روی سجاده که پاک است نماز خوانده شود.

  محتوای بیشتر در این بخش: « فرش یکپارچه فرش سجاده ای چیست؟ »
  طراحی و توسعه سایت شرکت فرش سجاده ای محراب نقش | کاری از رویش رسانه