انتخاب فرش برای اتاق کودک


 • برای اتاق کودکمان چه فرشی انتخاب کنیم؟

  یکی از لوازم ضروری در اتاق بچه، فرش می­باشد. فرش اتاق کودک معمولا طرح­های جذاب و کارتونی دارد که باید با دکوراسیون اتاق هم­خوانی داشته باشد. از طرفی فرش اتاق بچه معمولا بیش از فرش­های دیگر کثیف می­شود و باید زو دبه زود شستشو شود. قیمت نیز پارامتر دیگری است که برای بسیاری از خانواده­ها اهمیت دارد. زیرا به خلاف دیگر فرش­ها فرش­های کارتونی کالایی سرمایه­ای محسوب نمی­شود. در این نوشتار فرش­های اتاق کودک را از دیدگاه نوع بافت تقسیم بندی نموده­ایم.

  ­فرش اتاق کودک از لحاظ خصوصیات بافت به چهار دسته تقسیم می­شوند:

  ۱- فرش­های ۵۰۰ شانه: این دسته فرش­های با کیفیت بالا تولیدشده از الیاف آکریلیک, ضخیم و با طول عمر بالا می­باشند. به علت استفاده از الیاف آکریلیک این فرش­ها مو و کرک به خود جذب نمی­کنند, هنگام شستشو زیر دستشان تغییر نمی­کند, می­توان ظرف داغ را روی آن­ها قرار داد و با آن­ها مانند فرش ماشینی­های متداول رفتار کرد. طول عمر بیش از ۱۵ سال برای این فرش­ها (درصورت نگه­داری صحیح) متصور می­باشد. این فرش­ها مانند همه­ی فرش­های آکریلیکی در ابتدا پرز می­دهند که با چندبار جارو کشیدن (ترجیحا جاروی دستینم­دار) پرزشان از بین می­رود. معدودی از تولیدکنندگان فرش ماشینی این دسته از فرش­ها را تولید می­نمایند که معروف­ترین آن­ها فرش خوب می­باشد.

  ۲- فرش­های فریز: الیاف خاب این فرش­ها از پلی­پروپیلن ( یا همان PP) هست. معمولا برای بالابردن دوام از نخ­های هیت­ست استفاده می­شود. رنگ­های شاد, عدم­پرزدهی , طرح­های مختلف (به علت وجود تولیدکنندگان مختلف) و قیمت مناسب موجب استقبال مصرف­کنندگان از این دسته فرش­ها می­باشد. هرچند به علت وزنپایین­تر شستشوی این فرش­ها آسان­تر است ولی سطح این فرش­ها معمولا بعد از ۵-۶ بار شستشو سفت می­شود. هرچند باید توجه داشت که با عنایت به نوع مصرف این فرش­ها, طرح­های کارتونی نیز معمولا بعد از این مدت برای کودک (که حالا شده است نوجوان) مناسب نیست.

  ۳-  گلیم فرش­ها: از لحاظ جنس همانند فریزها از پلی­پوپلین در نخ خاب استفاده شده است ولی به جهت ایجاد برجستگی و نیز کاهش وزن و قیمت در برخی نقاط نخ­ها به صورت حلقوی (گلیم­باف) رها شده است. قیمت این دسته فرش­ها معمولا کم­تر از فرش­های فریز است ولی مشکل زبری زیردست در محل­های گلیم­باف و مشکل بودن جارو کردن (به­خاطر عدم یک­نواختی سطح)را دارا می­باشند.

  ۴- گلیم­ها: نظیر گلیم­فرش می­باشند ولی نخ­خاب در تمام سطح حلقوی است. وزن فرش بسیار پایین و قیمت آن نیز به تبع آن پایین می­باشد. این دسته فرش­ها بسیار دیر کثیف می­شوند و سریع نیز شسته ­می­شوند. البته رنگ­بندی­های جذاب برای اتاق کودک در این دسته کم­تر دیده می­شود.sajade-farsh

فروشگاه اینترنتی  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

 

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش با بیش از 20سال سابقه در صنعت نساجی به ویژه تولید فرش محرابی یا فرش سجاده ای کاشان برای  مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه ،امامزاده ها ، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی با جدیدترین طرح ها و چشم نواز ترین رنگ ها در  تولید کفپوش های فرش سجاده ای  خدمت گزار شما عزیزان است.محراب نقش علاوه برتولید سجاد فرش ، محصولات دیگری چون فرش تشریفات که برای سالن ها، راهروها، هتل ها، همایش ها و اماکن عمومی قابلیت استفاده را دارد؛ پشتی هایی هم طرح با سجاده فرش برای مساجد، هم نقش با فرش های ماشینی برای منازل برای مکان های مذهبی - تفریحی سنتی  چون قهوه خانه ها و رستوران ها است و تابلو فرش هایی زیبا با طرح هایی متنوع در سبد محصولات خود گنجانده است.  «نصب دقیق و صحیح»، «ضمانت مناسب ترین  قیمت» و «ارائه بهترین کیفیت» از اصولی است که محراب نقش، به آن پایبند بوده و همین عامل سبب شده تا محراب نقش را با عنوان محبوب ترین برند فرش سجاده ای در بین مساجد بشناسند . هدف این مجموعه  آبادانی بهشت  زمین یعنی مساجد است .در همین راستا به ارائه مشاوره رایگان  فروش  سجاده به متولیان و خیرین مساجد به صورت فعال و صادقانه پرداخته است .همچنین به منظوره  تسهیل در امر مفروش کردن مساجد طرح تعویض فرش های کهنه را با سجاده فرش نو ارائه داده است. در صورت سفارش فرش سجاده ای با طرحی خاص و منحصر به فرد، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش، توسط طراحان حرفه ای خود، این نیاز شما را برآورده می سازد. برای آگاهی از قیمت و همچنین خرید سجاده فرش کافیست تلفن خود را بردارید و تماس بگیرید کارشناسان فنی  24 ساعته آماده پاسخگویی به شما  دوستان عزیزهستند.

"ما بر آنیم که همدمی برای سجده های عاشقانه ی شما باشیم"

Raychat