از فرش چه می دانید


فرش...
این کالای ارزشمند حرفهای ناگفته ایی در دل خود دارد

آیا میدانید(۱):
۶۰۰۰ نفر رفوگر قالی فقط در شهر تهران فعالیت می کنند،۱۵۰۰ نفر در بازار ،۱۰۰۰ نفر سطح شهر ،۲۵۰۰ نفر در قالیشوییهای تهران که ۴۰% انان اصالت تبریزی،۳۰%خراسانی،۲۰% اردبیلی و میانه و ۱۰% اصفهانی دارند.

آیا میدانید(۲):

تا قبل از جنگ جهانی دوم انگلستان بزرگترین وارد کننده فرش بود! از پایان جنگ دوم جهانی تا سال ۲۰۰۰ المان بزرگترین وارد کننده فرش بود و از آن تاریخ به بعد آمریکا بشترین فرش دستباف جهان را خریداری می کند

آیا میدانید(۳):

انثر قریب به اتفاق دانش آموختگانی که هم اکنون در بخش خصوصی فرش دارای فعالیت چشمگیر می باشند در طول دوره دانشجویی دارای ارتباط مستمر با اساتید تجربی و دست اندرکان فرش بوده اند و خود را محدود به اطلاعات و دانش دریافتی از کلاسها ننموده اند!
اگر شما هم اکنون دانشجوی فرش هستید این فرصت را از دست ندهید!

آیا می دانید(۴):

کشورهای ایران،پاکستان،هند،چین،نپا ل و ترکیه مهمترین کشورهای صادر کننده فرش هستند و بیش از ۷۴ درصد کل صادرات فرش را بخود اختصاص می دهند ،بنا بر این تولید فرش بصورت انحصار چند جانبه انجام میگیرد

آیا می دانید(۵):

میانگین حجم تجارت جهانی فرش در سده اخیر تا قبل از سال ۱۳۴۵ سالانه ۱۶۰ میلیون دلار بوده که تا سال ۱۳۷۴با ۱۶ برابر افزایش به میانگین دو میلیارد و دویست و سی و پنج میلیون دلاردر این فاصله رسید اما از سال ۱۳۷۴ تا کنون حجم تجارت جهانی فرش روند نزولی داشته بطوریکه میانگین این مدت حدود یک میلیارد و سیصد میلیون دلار است!

آیا میدانید(۶):

سهم ایران،پاکستان ،هند و چین ازبازار جهانی فرش تا قبل از سال ۱۳۴۵ بطور میانگین به ترتیب ۶۰%،۴%،۸%،۳% بوده که در فاصله ۱۳۴۵ تا ۱۳۷۴ بصورت میانگین به ۳۱%،۸%،۲۰% و ۱۷ درصد تغییر یافته،سهم هر یک از کشورها در دهه هشتاد از بازار جهانی فرش بطور میانگین برای ایران۳۹، پاکستان ۱۷،هند ۱۲ و چین ۱۰ درصد می باشد!

آیا میدانید(۷):

تمامی فرشهای صادراتی به استثنای صادرات چمدانی برای محاسبه میزان جوایز صادراتی و طی تشریفات گمرکی در مبدا و پرداخت عوارض گمرکی در مقصد بصورت عدل بندی شده تحویل گمرک مناطق مختلف کشور شده و بر مبنای نرخ پایه صادراتی توسط مامور گمرک ارزیابی میگردند

آیا میدانید؟(۸)

آمار صادرات فرش ایران در یازده سال گذشته بر حسب هزار دلار
۱۳۷۹ ۵۵۳۲۵۱
۱۳۸۰ ۵۱۴۹۶۷
۱۳۸۱ ۵۴۰۶۴۷
۱۳۸۲ ۴۹۱۳۳۷
...۱۳۸۳ ۴۶۸۷۶۳
۱۳۸۴ ۴۲۶۶۹۸
۱۳۸۵ ۴۲۶۶۹۷
۱۳۸۶ ۳۹۸۱۱۰۵
۱۳۸۷ ۴۱۸۹۲۷
۱۳۸۸ ۴۹۳۵۰۰
۱۳۸۹ ۵۵۵۶۲۳

 
 
آیا می دانید(۹):
تعداد کارگاههای قالیبافی در گذشته چقدر بوده؟

طبق جداول آماری وزارت کار که در سال ۱۳۲۸ تهیه گردیده تعداد کارگاههای قالی بافی در سال مزبور ۴۱۲۰۰ کارگاه بوده است که میزان مصرف نخ و پشم آنها بالغ بر۳۹۲۸۶۸۰ کیلو و تولید کارگاههای مزبور بالغ بر ۱۷۸۴۶۵۵ متر مربع قالی بوده است . جمع کل کارگران در دود ۱۲۸۹۷۳ نفر بوده اند که از این عده ۸۲۹۲ مرد و ۶۹۰۰۸ نفر زن و ۵۱۶۷۳ خردسال بوده اند ( در حدود ۴۰ درصد) ضمناً بر طبق آمار مزبور شغل ۱ جمع کل کارگران کشاورزی بوده ودرموقع فراغت به بافتن قالی اشتغال داشته اند . بر طبق آمارمستخرجۀ ۱۳۳۵ توسط ادارۀ کل آمار عمومی تعداد کارگاههای صنایع خانگی ( قالی و گلیم و زیلو) در ۸۸ نقطه کشور بالغ بر ۱۰۳۴۹۲ کارگاه بوده است .

 
 

اولویتهای انتخاب فرش در بازار آلمان و آمریکا

آیا میدانید(۱۰) ؟
در هر یک از بازارهای هدف فرش دستباف ویژگیهای خاصی از فرش را مورد لحاظ قرار میدهند بعنوان مثال اولویتهای مشتریان در دو کشور آلمان و آمریکا که افزون بر ۶۰% بازار را در اختیار دارند به شرح زیر است:

-- از دیدگاه مشتریان آلمانی به ترتیب:قیمت،رنگ،نوع الیاف با جنس،طراحی،کیفیت بافته متحد الشکل بودن،نوع رنگرزی،شرایط نیروی کار ،نرمی محصول،اندازه ،استحکام،تضمین کیفیت، و کشور مبدا عوامل تعیین کننده هستند.

-- از دیدگاه شهروندان آمریکایی به ترتیب : رنگ،طراحی،اندازه،نوع مواد مصرفی،استحکام،قیمت،کیفیت بافت،متحد الشکل بودن،نوع رنگرزی،شرایط نیروی کار،نرمی محصول،تضمین کیفیت،کشور مبدا عوامل تعیین کننده هستند.

آیا می دانید(۱۱):
نیاز بازار به طرحهای خلوت
آیا می دانید که قالی دارای طرحهای گلدار ساده بمراتب مشتریان بیشتری نسبت به طرحهای شلوغ و پیچیده دارد،رنگهای خاکی به نسبت رنگهای تیره بسیار بیشتر باب طبع مشتری است،گره های سنتی را نسبت به گره های تبتی و تافتینگ بهتر می پسندند و برای رنگ طبیعی اهمیت خاصی قائلند.

آیا می دانید(۱۲):
متاسفانه و بر خلاف تصور ما وجهه و شهرت فرشهای نپال در نزد شهروندان کشور آلمان بیشتر از فرش ایرانی و فرش ما در مقام دوم قرار دارد و تاسف بیشتر اینکه در نزد شهروندان آمریکایی وجهه و اعتبار فرش ایرانی در مقام سوم پس از چین و هند قرار دارد !sajade-farsh

فروشگاه اینترنتی  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

 

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش با بیش از 20سال سابقه در صنعت نساجی به ویژه تولید فرش محرابی یا فرش سجاده ای کاشان برای  مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه ،امامزاده ها ، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی با جدیدترین طرح ها و چشم نواز ترین رنگ ها در  تولید کفپوش های فرش سجاده ای  خدمت گزار شما عزیزان است.محراب نقش علاوه برتولید سجاد فرش ، محصولات دیگری چون فرش تشریفات که برای سالن ها، راهروها، هتل ها، همایش ها و اماکن عمومی قابلیت استفاده را دارد؛ پشتی هایی هم طرح با سجاده فرش برای مساجد، هم نقش با فرش های ماشینی برای منازل برای مکان های مذهبی - تفریحی سنتی  چون قهوه خانه ها و رستوران ها است و تابلو فرش هایی زیبا با طرح هایی متنوع در سبد محصولات خود گنجانده است.  «نصب دقیق و صحیح»، «ضمانت مناسب ترین  قیمت» و «ارائه بهترین کیفیت» از اصولی است که محراب نقش، به آن پایبند بوده و همین عامل سبب شده تا محراب نقش را با عنوان محبوب ترین برند فرش سجاده ای در بین مساجد بشناسند . هدف این مجموعه  آبادانی بهشت  زمین یعنی مساجد است .در همین راستا به ارائه مشاوره رایگان  فروش  سجاده به متولیان و خیرین مساجد به صورت فعال و صادقانه پرداخته است .همچنین به منظوره  تسهیل در امر مفروش کردن مساجد طرح تعویض فرش های کهنه را با سجاده فرش نو ارائه داده است. در صورت سفارش فرش سجاده ای با طرحی خاص و منحصر به فرد، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش، توسط طراحان حرفه ای خود، این نیاز شما را برآورده می سازد. برای آگاهی از قیمت و همچنین خرید سجاده فرش کافیست تلفن خود را بردارید و تماس بگیرید کارشناسان فنی  24 ساعته آماده پاسخگویی به شما  دوستان عزیزهستند.

"ما بر آنیم که همدمی برای سجده های عاشقانه ی شما باشیم"

Raychat