سجاده فرش 700 شانه


یکی از مواردی که هنگام خرید مشتریان به آن توجه میکنند و در انتخاب آن به چالش کشیده می شوند انتخاب شانه فرش است. طور معمول فرش سجاده ای  که بیشترین کاربرد را دارد در 3 نوع شانه 440، 500 و 700شانه تولید میگردد.

هر یک از این نوع شانه ها  دارای شاخص های خاصی می باشد. خریداران متناسب با  ویژگی های مدنظر خود نوع تراکم و شانه سجاده فرش خود را انتخاب میکنند.در این مقاله قصد داریم ویژگی های سجاده فرش700 شانه را مورد بررسی قرار دهیم

  سجاده فرش 700شانه در 3 نوع تولید می شود:

700شانه های واقعی  : همان طور که از نامش پیداست تمام ویژگی های  فرش های 700 شانه را دارا می باشند واز تمام فیلترها به سلامت عبور می کنند . از بارزترین ویژگی های فرش 700 شانه عبارتند از :

از لحاظ تراکم عرضی ( شانه ) دارای 700 گره هستند . از لحاظ تراکم طولی از 2100 تا 3000 گره را در هر متر از طول قالی در بر می گیرند (لازم به ذکر است که رایج ترین و شناخته ترین آنها نیز تراکم 2550 می باشد .)

از لحاظ تعداد رنگ مورد استفاده نیز به دو دسته تقسیم می شوند 700 شانه های 8 رنگ و 700شانه های10 رنگ  که اختلاف قیمت آنها هم ناچیز است . برای بافت فرش های 700شانه ی ماشینی از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود که می توان hcp1 برای بافت فرش 8 رنگ و hcp2 برای بافت فرش 10 رنگ را از پیشگامان این صنعت نامید.

700 شانه تبدیلی : در واقع برای تولید این نوع از 700 شانه ها از دستگاه های تولید فرش 500 شانه استفاده می شود که با اعمال تغییراتی به تولید فرش های 700 شانه می پردازد در این نوع فرش ها خبری از 8 یا 10 رنگ نیست و تنها از 7 رنگ استفاده می شود تراکم طولی این فرش ها نیز با 700 شانه های واقعی تفاوت دارد که تراکم طولی رایج این نوع 700 شانه ها 1500می باشد که به طور واضح باعث افت کیفیت نسبت به 700شانه های واقعی می شود از این نوع 700 شانه ها معمولا در فروشگاه های مجازی به عنوان 700 شانه واقعی عرضه می شود که در صورت عدم توجه به راحتی در دام سودجویان  این عرصه خواهید افتاد .


طرح 700 شانه : این فرش ها در واقع جایی در میان 700شانه ها ندارند در واقع این نوع از فرش های ماشینی هم مثل مورد دوم با استفاد از دستگاه های تولید فرش ماشینی 500شانه تولید شده و تنها تفاوت موجود درتراکم آن است  که با تراکم 1000 تولید می شوند  این نوع از فرش های ماشینی به دو صورت 7 یا 8 رنگ گره می خورند که با توجه به طرح های کامپیوتری مورد استفاده در این نوع از فرش ها دارای نقشه و طرح های زیبا و عامه پسندی می باشند .

دستگاه بافنده فرش 700 شانه دستگاه hcpx2 هستند که جزء به روزترین دستگاه های بافندگی جهان هستند . فرش  700 شانه دارای تنوع  در رنگبندی و طراحی است به همین دلیل  از دیرباز مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
فرش 700 شانه دارای ضخامت بالایی نسبت به سایر فرش ها است به همین دلیل مناسب برای افرادی است که از فرش استفاده بیشتری نسبت به مبلمان دارند . فرش 700 شانه مناسب برای افرادی است که هزینه زیادی برای خرید فرش نمی خواهند پرداخت کنند چون فرش 700 شانه نسبت به سایر فرش ها ارزان تر و از قیمت پایین تری برخوردار است . اگر در فرش 700 شانه از الیاف درجه یک استفاده کرده باشند مثل نخ خاب اکرلیک و نخ پود پنبه که باعث لطافت و نرمی در فرش می شوند به دلیل ضخامت بالا این فرش دوام و طول عمر بالایی خواهد داشت .

قیمت انواع فرش 700 شانه سجاده ای 

قیمت سجاده فرش 700 شانه می تواند به عوامل مختلفی هم چون تعداد رنگ ، الیاف به کار رفته ، اندازه و ابعاد و دستگاه بافنده وابسته است.البته انواع سجاده قیمتشان بر اساس تراکم و تعداد شانه هم تغییر می کند که ما اینجا بر اساس ثابت بودن تعداد شانه ، بقیه عوامل را بررسی
می کنیم.

فرش های 700 شانه در دو تراکم 2550 و 2700 بافت می شوند هرچه تراکم فرش بالا تر باشد فرش ریزبافت تر و ظریف تر بافت می شود .

 الیافی که در بافت فرش و فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه مورد استفاده قرار می‌گیرد ، از بهترین الیاف و نخ‌های موجود است که از جنس اکریلیک هیت ست شده هستند این الیاف و خاب ها پرز نمی‌دهند و حساسیت هم ایجاد نمی‌کنند و عمر آنها نیز طولانی است.

جنس پودهایی که در بافت فرش و فرش مسجدی محرابی ۷۰۰ شانه به کار رفته است از پنبه است و از آنجا که نخ و الیاف استفاده شد از کیفیت بالایی برخوردار هستند ، این فرش‌ها و سجاده فرش ها به راحتی تا نمی‌شوند و خم نمیشوند.و نرم و لطیف هم هستند. 700 شانه به خاطر قيمت کمتر و طرح هاي زيباي آن مورد استقبال خيلي ها هستند که با اين وجود کيفيت خوبي هم دارند.


محتوای بیشتر در این بخش: « قیمت موکت‌سجاده ای چقدراست؟

sajade-farsh

فروشگاه اینترنتی  فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

 

شرکت  فرش سجاده ای محراب نقش با بیش از 20سال سابقه در صنعت نساجی به ویژه تولید فرش محرابی یا فرش سجاده ای کاشان برای  مساجد، حسینیه ها، اماکن متبرکه ،امامزاده ها ، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی با جدیدترین طرح ها و چشم نواز ترین رنگ ها در  تولید کفپوش های فرش سجاده ای  خدمت گزار شما عزیزان است.محراب نقش علاوه برتولید سجاد فرش ، محصولات دیگری چون فرش تشریفات که برای سالن ها، راهروها، هتل ها، همایش ها و اماکن عمومی قابلیت استفاده را دارد؛ پشتی هایی هم طرح با سجاده فرش برای مساجد، هم نقش با فرش های ماشینی برای منازل برای مکان های مذهبی - تفریحی سنتی  چون قهوه خانه ها و رستوران ها است و تابلو فرش هایی زیبا با طرح هایی متنوع در سبد محصولات خود گنجانده است.  «نصب دقیق و صحیح»، «ضمانت مناسب ترین  قیمت» و «ارائه بهترین کیفیت» از اصولی است که محراب نقش، به آن پایبند بوده و همین عامل سبب شده تا محراب نقش را با عنوان محبوب ترین برند فرش سجاده ای در بین مساجد بشناسند . هدف این مجموعه  آبادانی بهشت  زمین یعنی مساجد است .در همین راستا به ارائه مشاوره رایگان  فروش  سجاده به متولیان و خیرین مساجد به صورت فعال و صادقانه پرداخته است .همچنین به منظوره  تسهیل در امر مفروش کردن مساجد طرح تعویض فرش های کهنه را با سجاده فرش نو ارائه داده است. در صورت سفارش فرش سجاده ای با طرحی خاص و منحصر به فرد، شرکت فرش سجاده ای محراب نقش، توسط طراحان حرفه ای خود، این نیاز شما را برآورده می سازد. برای آگاهی از قیمت و همچنین خرید سجاده فرش کافیست تلفن خود را بردارید و تماس بگیرید کارشناسان فنی  24 ساعته آماده پاسخگویی به شما  دوستان عزیزهستند.

"ما بر آنیم که همدمی برای سجده های عاشقانه ی شما باشیم"

Raychat