چهارشنبه, 27 -2669 08:48

  معرفی ماشین آلات

   

  تکنولوژی بافت  CRTویلتون تجارت و بازار کفپوش ها را از زیرسایه فرش ماشینی خارج کرد. در ابتدای دهه ۱۹۹۰بود که ماشین ساز بلژیکی  به نام میش وندویل کنترل کامپیوتری را در فرش های رویه به رویه و یا face to face توسعه داد و دیری نگذشت که تکنولوژی CRT یا همان( (Carpet& Rug Tronicبه سرعت در دنیا فراگیر شد.

  همزمان با این رونق تکنولوژی  در ایران شرکت محراب نقش در سال ۱۳۹۴ بافت کلیه محصولات خود را با این دستگاه آغاز کرد.

  اطلاعات تخصصی وبیشتر ازتاریخچه و مشخصات فنی  دستگاهCRT که هم اکنون کلیه محصولات شرکت محراب نقش با آن تولید می شود را دراختیارشما قرار می دهیم

  معرفی ماشین آلات محراب نقش

   

  ماشین های  CRTوندویل توانست سرعت بافت، بهره وری تولید و رنگ و طرح نامحدود را به صنعت فرش ماشینی هدیه کند.

  هر ماشین CRTشاید ابتدا محدود به یک کریل و مجموعه ای از رنگها به نظر برشد اما می تواند چندین طرح و نقشه و سایزبافت را همرمان ارائه  دهد. در واق میشل وندویل وازه فیس تو فیس را از این جهت انتخاب کرد که ماشین های او می توانند دو لایه فرش را به طور همزمان و به صورت آئیینه ای تولید کنندو در نهایت ی تیغ راپیر انها را ازهم جدا میکند.

  امروزه بیش از ۱۲۰۰ماشینن بافندگیCRTدر ایالات متحده امریکا، عربستان، مصر، ترکیه، فرانسه ، ایران و چین وجود دارد. قیمت یک ماشین وندویل در حدود۱ میلیون دلار است که می تواند سالانه میلیونها دلار فرش بسته به نوع مواد اولیه مصرفی و نیز نوع بافت از ۹۹ تا ۷۹۹دلار ارزش داشته باشد.ازتولید کنندگان مهم فرش ماشینی در امریکا که از تکنولوژیCRT استفاده میکنند می توان به Mohawk، Beaulieu، Carpet are Deco و... اشاره کرد.همچنین جهت گستردگی بازار آمریکا تعداد زیادی از تجار امریکایی نیز هر ساله اقدام به واردات تعداد زیادی فرش ماشینی میکنند.

  در سال ۱۹۹۷ بیش از ۹۰درصد فرش های ماشینی ۵و۶رنگ  بودند اما امروزه تجهیزات جدید ماشین های CRT تا ۱۴ رنگ را نیز ساپورت میکند و حتی با بافت Cross-Weaving و برخی ابتکارات می توان تا ۴۰شید رنگی متفاوت را در یک فرش ماشینی ایجاد کرد. در سال ۲۰۰۱ طبق آمارهای اعلام شده بیش از ۵۰درصد تولید فرش ماشینی در دنیا ۸ رنگ یا بالاتر بوده است. در حال حاضر شرکت محراب نقش با ظرفیت هشت رنگ در حال تولید سجاده فرش می باشد

  وندویل به سرعت خود را با رشد پلی پروپین  در بافت فرش نیزتطبیق داد. این نوع نخ فرش که مزایایی از جمله تولید بیشتربه صورت فیلامنتی، قیمت کم، رنگ پذیری ساده را داراست که موجب افت قیمت فرش در دنیا تا یک دهم قیمت و قیمت فرش تا ۸۰دلار کاهش دهد.

  طراحی و توسعه سایت شرکت فرش سجاده ای محراب نقش | کاری از رویش رسانه