logo-mini

به اشتراک بگذارید:

اقدامات جدی جهت احیای فرش افشار

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

قالی و قالیچه‌های نفیس و گرانبهای افشار محبوبیت خاصی در بازارهای جهانی فرش دارد و از حیث رنگ و مرغوبیت و طرز بافت و نقشه؛ دارای بهترین کیفیت می باشد. قالیچه‌های آن، چنان ظریف، توسط زنان و دختران ماهر و هنرمندتکاب بافته می‌شود که می‌توان آنرا در کیف دستی جای داد. احیای فرش دستباف تکاب با برگزاری نمایشگاه و جشنواره محقق نمی شود ،برای احیای فرش افشار تکاب باید متولیان و بافندگان با این هنر- صنعت دیرینه و فراموش شده آشتی کنند.

در معرفی و رونق بازار فرش افشار ضعف های جدی وجود دارد که باید در این زمینه برنامه ریزی مناسبی صورت بگیرد. برای احیای فرش دستباف باید به ارزش ها و سنت های ۳۰ یا ۵۰ سال قبل برگردیم و جامعه و خانواده ها و نسل جدید به ارزش و اهمیت این هنر دیرینه مردم تکاب در اقتصاد و هویت منطقه پی ببرند.

احیا و رونق دوباره تولید و بازار فرش افشار تکاب می تواند توان و ظرفیت گردشگری تکاب را نیز ارتقا دهد و با رونق فرش دستباف می توانیم در جذب گردشگر فعال تر شوید

بافندگان، متولیان و تولید کنندگان فرش دستباف به دنبال ایجاد خلاقیت و نوآوری در طراحی، بافت و تولید فرش دستباف باشند.دستگاه های اجرایی ذیربط و بخش های مرتبط با فرش دستباف نیز احیای فرش دستباف را در برنامه کاری خود قرار دهند تا زمینه احیا فراهم شود.

باید تسهیلات مناسب بانکی به بافندگان و تولیدکنندگان واقعی فرش دستباف تکاب پرداخت شود.  همچنین بیمه قالیبافان ساماندهی  و قالیبافان واقعی با وسواس و دقت بیشتری شناسایی شوند.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید