logo-mini
بهترین سجاده فرش

بهترین سجاده فرش مسجد چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

به اشتراک بگذارید:

بهترین سجاده فرش مسجد چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سجاده فرش یا فرش سجاده ای در واقع محصول جدیدی از فرش ماشینی می باشد که متناسب با اقلیم مذهبی کشورهای مسلمان به عنوان فرش مسجد، فرش حسینیه و فرش زیارت های امام زادگان استفاده می شود. این فرش ها به خاطر حالت محرابی که دارند به نظم صفوف نماز کمک شایانی می کنند و به خاطر بافت رولی که دارند می توانند برای تنظیم جهت قبله استفاده شوند.

بهترین سجاده فرش ماشیتی مسجد ما چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع برای هر مسجدی ویژگی های بهترین سجاده فرش با توجه به اقیلم مسجد، قدمت مسجد و همینطور رنگ های استفاده شده در مسجد متفاوت است. هر کدام از این شرایط در ترکیب با یکدیگر فرش خاص خود را نیاز دارند. مثلا فرشی که مناسب یک مسجد با ساختمانی قدیمی در شمال کشور است با فرشی که با همان مشخصات در شرق یا غرب یا حتی در شهر دیگری باشد متفاوت است. اقلیم و قومیت در انتخاب رنگ ها و همینطور آب و هوای یک منطقه در انتخاب بهترین سجاده فرش برای مسجد اثرگذار است.

رنگ بهترین سجاده فرش بسته به موقعیت جغرافیایی

در مثلا در نقاط بیابانی که گیاهان با رنگ های سبز و گلهای رنگارنگ کمتر است انتخاب نقشه و رنگ با مناطق معتدل شمالی که سرشار از گل های زیبا و رنگ های روح بخش است متفاوت است . اهالی مناطق گرمسیری بیشتر به رنگ های گردویی، کرم و سورمه ای علاقه مندند و حتی اگر رغبتی جهت تهیه رنگ های سبز و قرمز سجاده فرش پیدا کنند طیف انتخابی رنگ فرش سجاده ای آنها بیشتر به رنگ های اصلی نزدیک است ولی رنگ های مورد پسند مناطق معتدل که رنگ های طبیعی روشن را می بیینند اقبال بیشتری به فرش سجاده ای با رنگ های شاد و روشن دارند. مناطق سردسیر نیز انتخاب های خاص خود را دارند. همچنین شهر های عرب نشین یا آذری یا کورد زبان نقشه های خاصی را می پسندند که خود بحثی جداست.

ویژگی های نقشه بهترین سجاده فرش

نقشه بهترین سجاده فرش باید طوری باشد که بتواند فاصله افراد در یک صف را به درستی مشخص کند و همچنین فاصله بین صفوف را نیز معین کند بهترین سجاده فرش جایگاه مهر را نیز به صورت تقریبی در خود مشخص میکند تا بیشتر و بهتر به نظم صفوف و افراد مسجد کمک کند. طراحی نقشه سجاده فرش طوری است که بشود به صورت رولی بافته شود. همچنین نقشه سجاده فرش باید قابلیت تغییر رنگ زمینه را داشته باشد تا برای همه اقلیم ها قابل استفاده باشد. همچنین بهترین سجاده فرش باید نقشه ای داشته باشد که بتواند هم حالات معنوی انسان را با طرح ها و نقش های خود و همچنین رنگ گل های سجاده فرش تقویت کند و یادآور جنت و بهشت برین باشد.
در مقاله بعد در مورد خصوصیات بهترین سجاده فرش توضیحات بیشتری خدمت شما خواهیم داد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید