بهترین فرش سجاده ای برای مسجد می تواند در شانه های مختلفی بافته شود. هر کدام از فرش ماشینی در شانه های مختلف خصوصیات خاص خود را دارا هستند. در این طلب به توضیحاتی مختصر در مورد خصوصیات هر کدام از آن ها می پردازیم.

 

سجاده فرش

تاثیرتعداد شانه ها در فرش ماشینی

تعداد شانه ها تاثیر زیادی روی فرش دارند که در ذیل به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم.

فرش سجاده ای ماشینی ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه دارای ریشه های بلندی می باشد و از این بابت به قالی های دستباف شباهت بیشتری دارند و از طرفی تراکم ریشه ها در این فرش ها کمتر است. از بابت بلند بودن ریشه ها این فرش ها نرمی لازم را دارا می باشد و به خاطر کم بود تراکم فرش ماشینی وزن آن پایین است و همین کم تراکم بودن ممکن است روی نرمی فرش موثر باشد.از طرفی هم به همین کم بودن تعداد شانه ها، دستگاه های فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه امکان بافت نقشه با گل های ریز یا با جزئیات زیاد را ندارند. طرح نقشه های فرش های ۷۰۰ شانه ساده تر از نوع های دیگر است.

فرش سجاده ای ماشینی ۱۰۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۰۰۰ شانه همان مشخصات فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه را دارد. تعداد شانه در این نوع از فرش ماشینی ۷۰۰ شانه زیادتر است. تعداد ریشه های فرش بیشتر است ولی ارتفاع آنها کمتر می شود. این فرش مقداری از خصوصیات فرش ها با شانه پایین تر و مقداری هم از خصوصیات فرش ماشینس یا شانه های بالاتر هم دارند. از این بابت طرح فرش در این نوع با جزئیات بیشتری است و طرح ها زیباتر است.

فرش سجاده ای ماشینی ۱۲۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۲۰۰ شانه طرح های زیباتری نسبت به فرش های ماشینی با شانه های پایین تر دارند. به این فرش ها میشود به عنوان یک تابلو فرش بسیاز زیبا و بزرگ یاد کرد. تعداد ریشه ها در این فرش ها بیشتر است ولی ارتفاع ریشه ها بسیار کم است. این فرش ها به علت نازک بودنشان برای مسجد مناسب نیستند و ایستادن و راه رفتن بسیار محیط مسجد با این فرش ها سازگار نیست.

 

از کجا فرش مسجدی باکیفیت و ماندگار تهیه کنیم؟

سجاده فرش‌های تولیدی شرکت محراب نقش کاشان: صددرصد اکرولیک، بافته شده با نخ زمرد مشهد، بدون پرز، با کمک جدیدترین دستگاه‌های بلژیکی (وندویل)

برای ثبت سفارش، همین حالا تماس بگیرید:

شماره همراه ۰۹۱۳۳۶۱۷۲۵۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =