logo-mini
بهترین فرش سجاده ای

بهترین فرش سجاده ای مسجد باید چند صد شانه باشد؟

به اشتراک بگذارید:

بهترین فرش سجاده ای مسجد باید چند صد شانه باشد؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بهترین فرش سجاده ای برای مسجد می تواند در شانه های مختلفی بافته شود. هر کدام از فرش ماشینی در شانه های مختلف خصوصیات خاص خود را دارا هستند. در این طلب به توضیحاتی مختصر در مورد خصوصیات هر کدام از آن ها می پردازیم.

 

بهترین فرش سجاده ای

تاثیرتعداد شانه ها در فرش ماشینی

تعداد شانه ها تاثیر زیادی روی فرش دارند که در ذیل به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم.

فرش سجاده ای ماشینی ۷۰۰ شانه

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه دارای ریشه های بلندی می باشد و از این بابت به قالی های دستباف شباهت بیشتری دارند و از طرفی تراکم ریشه ها در این فرش ها کمتر است. از بابت بلند بودن ریشه ها این فرش ها نرمی لازم را دارا می باشد و به خاطر کم بود تراکم فرش ماشینی وزن آن پایین است و همین کم تراکم بودن ممکن است روی نرمی فرش موثر باشد.از طرفی هم به همین کم بودن تعداد شانه ها، دستگاه های فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه امکان بافت نقشه با گل های ریز یا با جزئیات زیاد را ندارند. طرح نقشه های فرش های ۷۰۰ شانه ساده تر از نوع های دیگر است.

فرش سجاده ای ماشینی ۱۰۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۰۰۰ شانه همان مشخصات فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه را دارد. تعداد شانه در این نوع از فرش ماشینی ۷۰۰ شانه زیادتر است. تعداد ریشه های فرش بیشتر است ولی ارتفاع آنها کمتر می شود. این فرش مقداری از خصوصیات فرش ها با شانه پایین تر و مقداری هم از خصوصیات فرش ماشینس یا شانه های بالاتر هم دارند. از این بابت طرح فرش در این نوع با جزئیات بیشتری است و طرح ها زیباتر است.

فرش سجاده ای ماشینی ۱۲۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۲۰۰ شانه طرح های زیباتری نسبت به فرش های ماشینی با شانه های پایین تر دارند. به این فرش ها میشود به عنوان یک تابلو فرش بسیاز زیبا و بزرگ یاد کرد. تعداد ریشه ها در این فرش ها بیشتر است ولی ارتفاع ریشه ها بسیار کم است. این فرش ها به علت نازک بودنشان برای مسجد مناسب نیستند و ایستادن و راه رفتن بسیار محیط مسجد با این فرش ها سازگار نیست.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید