logo-mini
تفاوت مسجد و حسینیه، سجاده فرش، فرش سجاده ای، سجاده فرش، تولید فرش سجاده ایی،فرش مسجد، نصب سجاده فرش، جدید ترین طرح سجاده فرش، کاشان فرش سجاده، کاشان فرش، سجاده محرابی، سجاده فرش مسجد، محراب دار، سجاده فرش، فرش، فرش ایرانی، فرش سجاده ای، فرش سجاده، فرش محرابی، فرش مسجد، فرش نمازخانه، فرش نماز، فرش سجاده ای، فرش مصلی، فرش تشریفات، فرش سجاده ای محراب نقش کاشان، سجاده فرش، سجاده فرش محراب نقش، سجاده، سجاده فرش محراب نقش کاشان، تابلو فرش،کالاهای مسجدی، نیازمندی های مسجدی،هدایای مسجدیسجاده فرش مسجد،فرش سجاده ای مسجد،سجاده فرش کاشان،فرش سجاده ای کاشان،نصب سجاده فرش،فرش سجاده ای نمازخانه،خرید سجاده فرش ،فروش سجاده فرش،سجاده طرح تشریفات،سجاده فرش محرابی ،قیمت فرش سجاده ای،فرش سجاده ای مساجد،

تفاوت مسجد و حسینیه

به اشتراک بگذارید:

تفاوت مسجد و حسینیه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در جامعه اسلامی مساجد نه تنها پایگاه و محلی برای عبادت و یاد خدا بوده بلکه به عنوان پایگاهی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و … در جهت پیشبرد اهداف اسلامی مطرح بوده اند. در واقع در اسلام مسجد جایگاهی به وسعت یک مکتب جامع و زنده و موقعیتی به پهنه آرمان های یک رسالت جهانی و ظرفیتی به فراخی بشریت دارد نقش مساجد در جامعه اسلامی بدانگونه است که پیامبر اکرم(ص) مساجد را کانون های همیشه بیدار امت اسلامی معرفی نموده اند. از این رو هماهنگونه که اسلام مکتبی است جامع و پویا که در تمام عرصه های زندگی مردم دخالت و نقش دارد ورهرگز نمی توان آن را به عبادت صرف و رابطه انسان با خدا محدود نمود.

مساجد نیز گستره ای به وسعت جامعیت احکام اسلامی داشته و نمی توان آن را در عبادت تنها خلاصه نمود و کارکردهای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و .. آن را نادیده انگاشت. بحمدالله انقلاب اسلامی مساجد را از انزوا و مهجوریت خارج ساخت و به مراکزی فعال و پویا در راستای پیشبرد اهداف اسلامی تبدیل نمود و این مراکز که می فت به دست فراموشی سپرده شود را به پایگاه های محوری در هدایت و جهت دهی جامعه مبدل ساخت.

نقش و کارکرد مساجد در دوران مبارزات ملت اسلامی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس براستی یادآور موقعیت مساجد در صدر اسلام و نهضت پیامبر اسلام(ص) بود. امروز نیز در سایه تلاش های نظام اسلامی مساجد از موقعیت و جایگاه خوبی برخوردار هستند وجود کانون های فرهنگی و هنری و پایگاه های بسیج، برگزاری کلاس های نهضت سوادآموزی، مکتب القرآن ها، شوراهای حل و اختلاف و در کنار مساجد بیانگر توجه و اهتمام نظام اسلامی به کارکردهای مهم مساجد و جایگاه آن است البته ظرفیت های بیشتری در مساجد وجوددارد که لازم است از آن استفاده مناسب بشود.

فرش سجاده ای مناسب برای مساجد و حسینیه ها

در مورد معماری مساجد نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و شاهد مساجدی با فضاهای مناسب برای فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … هستیم و مؤسسه مسجد در این راستا تلاش های خوبی را انجام داده است که لازم است بیشتر وجدی تر دنبال شود در مورد مساجدی هم که فضای لازم را برای انجام فعالیت های مختلف ندارند می توان با احداث مؤسسات و مراکز آموزشی-فرهنگی در کنار مساجد و کاملا نزدیک به آنها که از سوی مسجد اداره شوند این فعالیت ها را پیگیری نمود البته چنین مراکزی هرگز ما را از مسجد با همان ویژگی هایی که در اسلام برای آن تعیین شده بی نیاز نخواهد کرد اما سخن در این است که بایستی چنین مجموعه هایی را به مساجد اضاف نمود نه این که آنها را جایگزین مساجد نمود.

و در آخر مطلب خود را با کلامی جامع و زیبا از امیرالمؤمنین(ع) که بیانگر جایگاه یک مسجد اصیل در اسلام است را به پایان می بریم. حضرت(ع) می فرمایند: «کسی که به مسجد رفت و آمد کند یکی از هشت چیز نصیب او خواهد شد: برادری که از او در راه خدا استفاده می کند، دانشی نو ، آیه ای محکم ، سخنی که مایه هدایت و راهیابی او باشد، رحمت الهی که آن را انتظار می کشد، سخنی که او را از گمراهی باز دارد، ترک گناه به سبب ترس از خداوند و حیا تنمودن از برادران دینی خویش.»این روایت زیبا بیانگر جنبه های آموزشی و ابعاد تربیتی و اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی مسجد است و این که باید بگونه ای باشد که در سایه آن به این اهداف دست یافت است.
مساجد خود را با فرش سجاده ای  نقش  محراب مفروش کنید.
مسجد محل عبادت است و فرقش با حسینیه و مهدیه در این است که آدم جنب و زن در حال عادت و نفاس نمى‏توانند وارد مسجد شوند؛ یعنى، توقف آنها در مسجد حرام است. و به طور کلى کارهایى که با شأن مسجد سازگار نیست و موجب زیر پا گذاشتن حرمت مىیشود در مسجد جایز نیست. مثل برگزارى جشن عروسى و یا جشن‏هایى که در آن کف زدن و اثمال اینها باشد. اما در مهدیه و حسینیه ورود جنب و حائض حرام نیست، اگر دیوار یا فرش مسجد نجس شود تطهیر آن واجب است به خلاف حسینیه و در احکام دیگرى نیز تفاوت دارند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید