logo-mini

رنگ های مناسب سجاده فرش حسینیه

به اشتراک بگذارید:

رنگ های مناسب سجاده فرش حسینیه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سجاده فرش به علت ماهیت مذهبی که به خود گرفته است زینت بخش مساجد، اماکن متبرکه و حسینیه هاست. نقشه فرش سجاده ای همانند فرش ماشینی در رنگ های مختلفی مانند کرم، گلی، سورمه و مشکی، گردویی و سبز بافته می شود. در این مقاله به مناسبت ماه عزای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به بررسی رنگ سجاده فرش ماشینی مناسب برای حسینیه ها می پردازیم.

رنگ مناسب سجاده فرش حسینیه

سجاده فرش باید طوری انتخاب شود که با ماهیت محیطی که قصد فرش کردن آن را داریم هم خوانی داشته باشد برای حسینه نیز همین قانون صدق می کند. اولین نکته برای خرید فرش ماشینی برای یک مکان بررسی رنگ های استفاده شده در محیط است. رنگ انتخابی سجاده فرش باید با این محیط سازگار بوده و همچنین مکمل رنگ های به کار رفته باشد. مثلا اگر در دیوار و طراحی محیط از رنگ های گرم زیادی استفاده شده است بهتر است از یک رنگ ملایم برای سجاده فرش استفاده کنیم تا از شدت رنگ های گرم بکاهد و یا اگر از رنگ های تیره یا سرد استفاده شده است باید برای سجاده فرش از رنگ های گرم تر و البته روشن تر استفاده کرد که هم مکمل رنگ های سرد باشد و هم از تیرگی محیط بکاهد.

رنگ های استفاده شده در طراحی دکور هیئت

برای طراحی دکور هیئت باید چند مورد را در نظر داشت. اولین مورد میزان حضور مردم در این محیط است. اگر در حسینیه نماز جماعت به صورت روزانه برگزار می شود بهتر است از رنگ هایی استفاده کنیم که از شدت کمتری برخوردارند و باعث ارامش و استراحت چشم ها می شوند. مورد بعد در نظر گرفتن موارد استفاده از حسینیه است در حسینیه ها ضمن استفاده برای مراسم عزاداری . دکورهای جشن و اعیاد مذهبی بسته می شود و رنگ سجاده فرش باید با در نظر گرفتن این شرایط انتخاب شود.

بررسی روانشناسی رنگ ها نیز در انتخاب رنگ بسیار مهم است هر رنگی بر روی افرادی که در محیط حضور دارند اثرهای متفاوتی دارد مثلا رنگ قرمز و نارنجی به انسان شور و هیجان میدهد و رنگ آبی و سبز و فیروزه ای رنگ هایی هستند که به انسان بیشتر آرامش داده و او را به حالاتی نزدیک میکنند که بهتر بتواند با معنویت محیط ارتباط گیرد.

پیشنهاد شرکت فرش سجاده ای محراب نقش جهت خرید فرش ماشینی برای حسینیه تهیه فرش تشریفات است که برای مراسم های مذهبی هیئت همخوانی بیشتری دارد و همچنین موارد استفاده ی سجاده فرش را نیز دارا می باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید