سجاده فرش مسجد، در دهه‌های اخیر به اولین انتخاب برای فرش کردن اماکن مذهبی، مساجد و نمازخانه ها تبدیل شده است. پیش از این، بسیاری از مراکز مذهبی و مساجد، از موکت و یا فرش های دستباف استفاده می کردند. بعد از آن با ورود فرش ماشینی به بازار، مساجد بسته به فضای خود، از فرش های یکپارچه ۱۲، ۹ و یا ۶ متری استفاده کردند. اما با توسعه روز به روز صنعت فرش ماشینی، شاهد ورود سجاده فرش مسجد با طرح های متنوع بودیم. به دنبال آن بسیاری از متولیان اماکن مذهبی و مساجد، این سجاده فرش های زیبا را انتخاب کردند.

 

ویژگی های سجاده فرش مسجد

سجاده فرش مسجد - جهت قبله

مشخص کردن جهت قبله

سجاده فرش مسجد، به دلیل داشتن طراحی خاص‌اش، جهت قبله را مشخص می کند. ستون ها و نقش محراب روی این سجاده ها، باعث می شود که نمازگزاران در تشخیص جهت قبله دچار خطا نشوند.

 

سجاده فرش مسجد - شستشوی فرششست‌وشو و ترمیم راحت

شستشوی سجاده فرش مسجد، بسیار ساده تر از شستشوی فرش های یکپارچه است. نیاز به جا به جایی نداشته و با دستگاه اسکرابر به راحتی می توان آن را تمیز کرد. ترمیم و رفوی سجاده فرش مسجد نیز، نیاز به جا به جایی سایر سجاده فرش ها نداشته و به راحتی انجام می شود.

 

پوشش همه سطوح پوشش

به دلیل اینکه سجاده فرش مسجد، بر اساس نقشه مکان های مذهبی و با توجه به متراژ دقیق آنها طراحی و بافته می شود،  تمام فضا را پوشش می دهد. به ویژه پرتی ها.

 

زیبایی چشم نواز و نظم

سجاده فرش مسجد، با طرح های متنوع خود و نقش گل ها و رنگ ها، زیبایی روح نوازی به اماکن مذهبی می دهد. صف های نماز نیز به واسطه این سجاده فرش ها مرتب می شوند و نظم و هماهنگی خوبی را شاهد خواهیم بود.

 

رنگ ثابت و مواد اولیه مرغوب

سجاده فرش مسجد اگر از نخ مرغوب و مواد اولیه مناسب تهیه شده باشد، رنگ آن ثابت خواهد ماند و شستشو و گذر زمان، شفافیت رنگ و جلای آن را از بین نخواهد برد.

شرکت سجاده فرش محراب نقش کاشان، از مرغوب ترین نخ و بهترین مواد استفاده می کند. نخ صد در صد اکرولیک (بایر آلمان – زمرد مشهد) و هیت ست شده.

 

بدون پرز و ایجاد حساسیت

نخ های اکرولیکی که پیش از بافت هیت ست می شوند و بعد از بافت هم به قسمت آهار سپرده می شودند، کمترین پرز را دارند. همچنین مواد اولیه برای تهیه فرش ها توسط آزمایشگاه بررسی می شود. در صورت خرید از یک تولیدکننده خوش نام و معتبر، می توانید از این موارد اطمینان حاصل کنید.

 

برای ثبت سفارش، مردد نباشید! همین حالا با ما تماس بگیرید:

۰۹۱۳۳۶۱۷۲۵۶

۰۳۱۵۴۷۵۱۳۶۵

محراب نقش، همدم لحظه‌های عاشقانه شما

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =