logo-mini

به اشتراک بگذارید:

شهرستان آران و بیدگل دومین تولید کننده فرش ماشینی در جهان است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 کاشان و آران و بیدگل با بیشترین تولید و صادرات فرش ماشینی بعد از شهر قاضی عنتب ترکیه رتبه دوم جهان دار د.

 شهرستان آران و بیدگل در سالن اجتماعات فرمانداری قاضی عنتب ترکیه با صادرات بیش از دو و نیم میلیارد دلار رتبه اول و آران و بیدگل با بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی رتبه دوم را در جهان دارد.

با بیان  به این که یک ششم صادرات ترکیه را دارا هستیم . ظرفیت های زیادی داریم و می توانیم به جایگاه اول در صادرات فرش ماشینی در جهان برسیم.

 شهرستان آران و بیدگل نمونه عملی اقتصاد مقاومتی در کشور است . صنعت این شهرستان برآمده از مردم است و در تمام زیرساخت ها بخش خصوصی مشارکت دارد.

در بحث مالیاتی باید تعامل با تولید کنندگان داشت و به عبارتی حوزه مالیاتی باید هوای صنعت و مردم را داشته باشد.

هم اکنون پنج شهرک صنعتی در آران و بیدگل وجود دارد که سه شهرک صنعتی سلیمان صباحی، هلال و انصار به صورت فعال به تولید فرش ماشینی می پردازند. شهرک هایی که اگر چرخ دستگاه هایش کند کار کند نه تنها اقتصاد شهرستان بلکه صنعت و اقتصاد استان و کشور را هم به مخاطره می اندازد.

کاهش صادرات فرش ماشنی آران و بیدگل از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد

چندی است که مشکلات صنعت و اقتصاد گریبان صنعتگران فرش ماشینی آران و بیدگل را هم گرفته است مشکلاتی که شاید با توجه جدی مسئولان بتوان آن را حل کرد. مشکلاتی که در دو سال اخیر هم صادرات فرش ماشینی در آران و بیدگل را از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد کاهش داده و هم صاحبان برخی از واحدهای صنعتی فرش ماشینی را مجبور کرده که شیفت های کاری خود را از سه به دو و تک شیفت مبدل کنند از طرف دیگر با توجه به جمعیت جوان آران و بیدگل صاحبان صنایع شهرستان انگیزه ای برای جذب نیروی کار جوان ندارند و فقط هم اکنون تمام تلاش خود را انجام می دهند تا نیروی کار موجود خود را حفظ کنند که این موضوع نیز برای واحدهای کوچک جوابگو نیست.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید