logo-mini
قیمت سجاده متری

درباره قیمت سجاده متری بیشتر بدانیم

به اشتراک بگذارید:

درباره قیمت سجاده متری بیشتر بدانیم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

درباره قیمت سجاده متری بیشتر بدانیم

قیمت سجاده متری، یکی از مسائلی است که متولیان مساجد و یا اماکن متبرکه، پیش از خرید سجاده فرش در مورد آن پرس‌وجو می‌کنند. اما لازم است بدانید که عوامل مختلف بر قیمت سجاده متری تأثیر می‌گذارد. در این یادداشت به این عوامل اشاره خواهیم کرد.

تأثیر شانه فرش سجاده ای بر قیمت سجاده متری

فرش سجاده ای متری در شانه‌های مختلفی توسط تولیدکنندگان بافته می‌شود. به شانه سجاده متری، تراکم عرضی نیز می‌گویند. اگر شما یک فرش ۱۲۰۰ شانه ماشینی داشته باشید، به این معنی است که در یک متر عرض فرشتان ۱۲۰۰ رج بافته شده و در سه متر فرش ۳۶۰۰ گره خواهد بود. هرچه شانه بالاتر باشد، زیبایی فرش سجاده ای بیشتر خواهد شد. هرچه شانه فرش سجاده ای بالاتر باشد، قیمت سجاده متری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. پس اگر به دنبال خریدی ارزان هستید، می‌توانید شانه پایین‌تر را انتخاب کنید.

تأثیر تراکم فرش سجاده ای بر قیمت سجاده متری

تراکم فرش سجاده ای نیز از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت سجاده متری است. هرچه فرش سجاده ای متراکم‌تر و فشرده‌تر باشد، ظرافت فرش هم بیشتر خواهد بود. به فرش‌هایی که تراکم بالا دارند، دستبافت گونه نیز می‌گویند. فرش‌های سجاده ای با تراکم بالا، وزن بیشتری دارند و طبیعتاً بر قیمت سجاده متری مؤثر خواهند بود.

تأثیر نوع نخ فرش سجاده ای بر قیمت سجاده متری

نخی که برای بافت سجاده متری استفاده می‌شود، می‌تواند جنس‌های مختلفی داشته باشد. نخ اکرولیک، ویرجین و پلی استر از این نوع هستند.

نخ پلی استر حالتی سفت دارد و برای فرش سجاده ای ویژه مساجد که پاخور بالایی دارد، گزینه مناسبی نیست. اما به دلیل قیمت مناسبی که دارد، بسیاری افراد آن را انتخاب می‌کنند.

نخ ویرجین نیز دارای کیفیت درجه B  است و دوام و استحکام بالایی ندارد.

اما بهترین نخ برای تولید سجاده متری، نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده است. سجاده فرش‌های بافته شده با این نوع نخ، درخشندگی و شفافیت بسیاری دارند. دوام و استحکام این نوع فرش سجاده ای نیز نسبت به فرش‌های بافته شده با دیگر نخ‌ها به مراتب بهتر است. مجموع ویژگی‌های خوب این نوع نخ باعث شده تا سجاده فرش‌های اکرولیک قیمت نسبتاً بالایی داشته و قیمت سجاده متری با نخ اکرولیک بیشتر باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت سجاده متری

در جدولی که در ادامه می‌بینید، فهرستی از سجاده فرش‌های شرکت محراب نقش پیش روی شماست. با توجه به جنس نخ، نوع شانه و تراکم انتخابی شما، قیمت سجاده متری نیز متغیر خواهد بود.

ردیفشانه و تراکمجنس نخ
۱قیمت سجاده متری ۴۴۰ شانه تراکم ۸۰۰نخ پلی‌استر
۲قیمت سجاده متری ۵۰۰ شانه تراکم ۸۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک
۳قیمت سجاده متری ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک
۴قیمت سجاده متری ۵۰۰ شانه تراکم ۱۲۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک
۵قیمت سجاده متری ۵۰۰ شانه تراکم ۲۲۵۰نخ ویرجین
۶قیمت سجاده متری ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰نخ صد در صد اکرولیک
۷قیمت سجاده متری ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰نخ صد‌درصد
۸قیمت سجاده متری ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰نخ صد‌درصد

از آنجا که به دلیل شرایط خاص اقتصادی، قیمت نخ نوسان دارد، شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت سجاده متری با ما تماس بگیرید. در ادامه می‌توانید چند نمونه از طرح‌های سجاده متری شرکت محراب نقش را مشاهده بفرمایید.

از کجا سجاده متری بخریم؟

برای خرید سجاده متری، صرفاً توجه به ارزانی و قیمت کافی نیست. لازم است از کیفیت نخ و مرغوب بودن مواد اولیه مطمئن شوید. پس بهتر است. فرش سجاده ای را از یک شرکت خوش‌نام و با سابقه خریداری کنید.

 

برای ثبت سفارش مستقیم و بدون واسطه با ما در ارتباط باشید:

۰۹۱۳۳۶۱۷۲۵۶

۰۹۱۳۳۸۹۹۵۱۹

۰۳۱۵۴۷۵۱۳۶۵

منتظر سفارش شما عزیزان هستیم.

«نقش‌های ماندگار با محراب نقش»

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید