logo-mini

به اشتراک بگذارید:

لغت ومقالات کاربردی برای بازاریابان(قسمت دوم)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

خبر خوب این است که ایجاد یک استراتژی کار سخت و پیچیده ای نیست.به سوالات و پاسخ های زیر دقت کنید و سعی کنید با دنبال کردن این مراحل برای خود یک استراتژی بسازید.

۱-مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

این قسمت احتمالا سخت ترین بخش کار است. اما می تواند کلید طلایی ایجاد یک استراتژی باشد. برای این کار باید به میزان زیادی تحقیق و پژوهش انجام دهید. می توانید گزارشات تحلیلی صنایع را بخوانید، در انجمن ها شرکت کنید ، به شبکه های حرفه ای آنلاین سری بزنید و یا از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی نظر سنجی و مصاحبه انجام دهید.
برای شناخت مشتریانتان باید بتوانید به سوالات زیر پاسخ دهید.
چه چیزی باعث میشود آنها محصولات یا خدمات شما را بخرند؟
از محصولات و خدمات شما چه انتظاراتی دارند؟
در زمان خرید به چه گزینه هایی توجه می کنند؟
چه مواردی از محصولات و خدمات شما قابل رقابت با موارد مشابه در بازار است و مشتریان چه انتظاری از آنها دارند؟
چه چیزی موجب می شود مخاطبان باور کنند محصول یا خدمات شما از بقیه بهتر است؟
شما می توانید در ابتدا با تعداد انگشت شماری از مخاطبانتان صحبت کنید تا یک شناخت کلی از آنها بدست آورید ولی سعی کنید شناخت خود را تا جایی که میتوانید بالا ببرید. فراموش نکنید که این امر مهم ترین قدم در ایجاد یک استراتژی در بازاریابی شماست.

۲-مخاطبانتان از کدام کانال های اینترنتی بیشتر استفاده می کنند؟

اگر در مرحله قبل به خوبی مخاطبانتان را شناخته باشید می توانید به این سوال پاسخ دهید.شما باید فعالیت خود را از جایی شروع کنید که می دانید مخاطبانتان به آنجا سر می زنند و در آنجا بیشتر حضور دارند.لازم نیست خود را خسته کنید .سعی کنید به جای آنکه در تمامی کانال ها حضور داشته باشید ، در یک یا دوتای آنها بسیار فعال باشید.
اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، مجدداً با مخاطبانتان صحبت کنید ، گزارشات و اخبار مربوط به بازاریابی را بخوانید و در انجمن ها شرکت کنید تا تصویر بهتری از آنچه مشتریانتان دوست دارند، بدست آورید.

۳-مخاطبانتان چه نوع محتوایی را دوست دارند؟

پاسخ این سوال نیز از مراحل بالا بدست می آید. زمانی که بدانید در کدام کانال می خواهید فعالیت کنید، نوع محتوای خود را بر اساس آن آماده می کنید. برای مثال اگر می خواهید در شبکه ی اینستاگرام فعالیت کنید باید محتوای شما بیشتر در قالب تصاویر و ویدئوهای کوتاه باشد. یا اگر در لینکدین فعالیت می کنید محتوای شما باید به صورت مقاله ، اسلاید یا خبرنامه باشد.
مخاطبان شبکه های اجتماعی عموماً زمان کمی را صرف مطالعه دقیق محتوای شما می کنند .آنها ابتدا تیترها را می خوانند. بعد به زیر سر فصل ها رجوع می کنند و اگر محتوای جالبی نظرشان را جلب کرد آن را می خوانند. پس از داستان گویی و توضیحات طولانی در این کانال ها بپرهیزید.
هدف اصلی در اینجا این است که بدانید مخاطب شما به چه محتوایی علاقه مند است و یا چه محتوایی را دوست ندارد.پس زمان خود را برای تولید نوع اشتباهی از محتوا هدر ندهید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید