logo-mini

به اشتراک بگذارید:

معرفی مسجد جمکران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

مسجدی با شکوه با عظمتی بسیار جلیل  ،این مسجد در ۸۰کیلومتری جاده کاشان – قم در نزدیکی شهر جمکران قرار دارد. در مسیر رسیدن به این مسجد مطهر مسیری بسیار رویایی برای زائرین این مسجد فراهم کرده است.


همه ساله در روزهای سه شنبه و اعیاد شعبانیه  مردم از نقاط دور و نزدیک برای عرض تبریک با پای پیاده قدم در این جاده خشک  میگذارند و این نشات گرفته از عشق محبین اهل بیت در قلب مسلمین است.

جالب است که بدانید از میان این همه گل،گل نرگس را به امام الزمان (عج)نسبت داده اند.

 

ساخت این بنا به گفته های محدث نوری به فردی به نام شیخ حسن بن مثله جمکرانی مربوط می‌شود، به گفته شیخ حسن بن مثله جمکرانی که در بیداری با حجه ابن الحسن العسگری، دیدار کرده است وایشان  دستور ساخت مسجد را به وی داده است..

اما عده‌ای از جمله برخی از معاصرین، با استناد به نامه‌ای که حجت بن حسن مهدی به آخرین وکیل خویش ارسال نموده است، که شیعیان به توقیع ناحیه مقدسه از آن نام می‌برند، مشاهده امام زمان در بیداری را بر خلاف نامه منسوب به مهدی می‌دانند، در بخشی از این نامه آمده است:

غیبت کامل آغاز شد و پس از آن دیگر ظهوری نخواهد بود، مگر به‌ اذن  خداوند ،در این مدت  برخی از شیعیان من ادعا خواهند کرد که مرا دیده‌اند، آگاه باشید که هر کس قبل از خروج سفیانی و صیحه آسمانی ادعای مشاهده مرا کند، دورغگو و تهمت زننده است.

با این‌حال عده بسیاری از جمله شیخ عباس قمی ملاقات با حضرت مهدی در بیداری را امکان‌پذیر می‌دانند.

مشخصات این حضرت:

نامش محمد است،نام پدر گرامی شان امام حسن عسکرى(ع)،مادر ش  کسی که اورا در دادمان خود پرورش داد نرجس خاتون بود.

از القاب آن حضرت میتوان به  حجت، خاتم، صاحب الزّمان، قائم، منتظَر، و از همه مشهورتر مهدى اشاره کرد.در بسیاری مکتوبات از شکل ظاهری آن حضرت این چنین گفته اند که: چون ستاره درخشان نورانى، و داراى خالى سیاه بر گونه راست.ایشان در شب نیمه شعبان ۲۵۵، هنگام طلوع فجربه در شهر سامرا در این جهان قدم گذاشتند.

 زمان غیبت:

غیبت صغرى امام عصر از سنّ پنج سالگى که  مدّت  آن ۶۹ سال بود.غیبت که از سال ۳۲۹ (قمری) و پس از غیبت کوچکتر آغاز شده‌است و تا آخر الزمان ادامه خواهد داشت، امام از نظرها پنهان است، اما موجودات از فیض وجودش بهره‌مندند و دعای ایشان شامل حال آنهاست . در پایان این دوران به خواست خدا زمانی که  تعداد یارانش به سیصد و سیزده نفر (به عدد اصحاب بدر) برسد حضرت از مکّه معظّمه ظهور کرده،از نشانه های ظهورآن ن  فرشتهاى از بالاى سر او فریاد میزند این مهدى است، او را پیروى کنید. محل بیعت مردم با ان حضرت مسجدالحرام  خواهد بودکه برای برقراری و برپایی حکومت عدل جهانی قیام می‌کند و ظلم را ریشه کن میسازد.

افرادى باشند که هسته مرکزى زمامدارى او را تشکیل دهند; و در حقیقت کارگردانان اصلى قیام مهدى(ع)، و کارگزاران درجه اوّل انقلاب جهانى اسلام خواهند بود که از اطراف جهان به دور حضرتش گرد آیند.

روش حکومتى: بر اساس قرآن و سیره پیامبر(ص) و امام امیرمؤمنان(ع). شعاع و دامنه حکومت: سراسر جهان را فرا گیرد; و زمین را از عدل و داد پر کند در حالى که از جور و ستم پر شده باشد.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید