logo-mini

به اشتراک بگذارید:

۲۹ مهر روز ملی صادرات

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در بیست و یکمین سالروز ملی صادرات با شعار «صادرات؛ تکرار عزم ملی» از صادر کنندگان نمونه کشوری در دو شاخه صادرات کالایی و خدمات فنی و مهندسی تجلیل شد.
معاون اول رئیس جمهور در مراسم سالروز ملی صادرات گفت: درآمد ناشی از صادرات غیر نفتی می تواند اقتصاد کشور را به سرمنزل مقصود برساند . جهانگیری بر لزوم تنوع بخشی به درآمدهای اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: اگر بخواهیم اقتصاد کشور در برابر نوسانات و فشارهای شدید جهانی مقاوم باشد باید به درآمدهای اقتصاد کشور تنوع ببخشیم .
­در این مراسم از صادر کنندگان نمونه کشوری در دو شاخه صادرات کالایی و خدمات فنی و مهندسی با اهدا نشان ویژه و لوح سپاس تجلیل شد .
***
وزیر صنعت در این مراسم، صادرات را تنها راه شکوفایی اقتصاد کشور دانست و از اینکه یک عزم ملی در این خصوص شکل نگرفته انتقاد کرد .
***
­رئیس اتاق ایران هم گفت: سهم ایران از صادرات جهانی ۳۴ صدم درصد است که اگر نفت از آن جدا شود به حدود ۲۴ صدم درصد می رسد . شافعی عقب ماندگی فناوری ، پرداخت نشدن سهم صنعت از هدفمندی یارانه ها ، بالا بودن تعرفه کالاهای صادراتی ، نرخ بهره ، دسترسی نداشتن به منابع بانکی و هزینه بالا و کندی حمل و نقل را از مشکلات عمده صادرات اعلام کرد .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید