logo-mini

به اشتراک بگذارید:

کاهش صادرات فرش زنجان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محسن جعفری از کاهش ۴ درصدی صادرات فرش طی پنج ماهه سال ۹۶ در استان زنجان خبر داد و افزود: طی این بازه زمانی پنج میلیون و۴۸۰ هزار دلار صادرات فرش استان زنجان بوده که سال گذشته در همین  بازه زمانی پنج میلیون و ۷۰۵ هزار دلار صادرات فرش استان بوده است. 

در این میان صادرات فرش استان زنجان طی این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته  چهار درصد کاهش دارد.

کشورهای خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا مقصد فرش های استان زنجان هستند و ۹۰ درصد فرش دستباف تولیدی زنجان به نام سایر استان‌ها صادر می شود و این در شان استان زنجان نیست.

متاسفانه طی پنج ماهه سال جاری صادرات فرش زنجان کاهش یافت ولی بعد از این با برنامه ریزی هایی که در دستور کار است صادرات فرش زنجان  طی چند ماه آینده افزایش می یابد.

از آغاز نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها در استان از مردادماه سال ۹۳ بیمه افرادی که در شغل های دیگر مشغول به کار بودند لغو شده و قالی بافان اصلی بیمه شدند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت استان زنجان بیش از ۵۰ هزار بافنده دارد و در حال حاضر ۹ هزار و ۶۰ قالی باف در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

کیفیت فرش دستباف استان زنجان را بسیار ارزشمند و بی‌نظیر است. طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش‌ها می‌شود و  در سال ۹۶ برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار است و در این میان صادرات فرش زنجان توسعه می یابد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید