logo-mini

به اشتراک بگذارید:

نماز خواندن روی فرش سجاده ای چه تفاوتی دارد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سجاده فرش در همه جا و مکان ها از عوامل تاثیر گذار در زیبایی ، نشاط و ایجاد فضایی آرام است .در ابتدای سالیان ظهور دین مقدس اسلام و مسلمان شدن اکثر افراد که نماز خواندن از واجبات دینی مسلمانان بود،سجاده فرش ها به عنوان یک اصل مهم و همیشگی در زندگی مسلمانان به ویژه شیعیان برای عبادت معبودشان، خودش را در زندگی مسلمانان جا داده است. با رشد صنعت فرش ماشینی در چند سال اخیرفرش سجاده ای یا همان  سجاده فرش برای زیبا سازی اماکنی چون مساجد و حسینیه ها و نمازخانه های مدارس از زمان ظهور دین مقدس اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است.

اینطور که همه ما می دانیم نماز خواندن می تواند یکی از خالصانه ترین اعمال روزانه مسلمانان باشد . حال چه بهتر می شود که این نماز روی فرش های سجاده ای که برای مساجد تولید می شود.برپا شود. گاهی اوقات پیش می آید که پایمان را شسته ایم یا اینکه به دلیل گرما به عرق آغشته شده است . حال در این مورد بهتر است که برای نماز خواندن در چنین مواقعی ازفرش سجاده ای یا همان سجاده فرش استفاده شود تا شک و تردید در باطل شدن نماز و وضو از بین برود .

احایدث زیادی از معصومین برای احکام استفاده ازفرش سجاده ای و اجر و قرب آن وجود دارد . همچنین مراجع تقلید پشنهاد می کنند که از سجاده فرش برای نماز خواندن استفاده شود . پاک بودن مکان نماز و همچنین لباس مورد استفاده برای نماز ، از مواردی است که پسندیده تر است نماز گذار رعایت کند .

احکامی از نماز خواندن روی فرش های سجاده ای برایتان آماده و جمع آوری کرده ایم :

  • روی سجاده ای که اسامی قرآنی و خداوند نوشته شده است نماز خواندن مشکلی ندارد و جایز است . همچنین دارای اجر و قرب نیز می باشد .

  • برای سجده باید پیشانی روی اشیائی که جنس آنها از گیاه یا خاک و… باشد و همچنین برای انسان قابل خوردن یا پوشیدن نباشد قرار گیرد .

  • نماز خواندن روی سجاده فرش یا فرش سجاده که قصبی باشد کاملا حرام است و باید با اجازه صاحب آن باشد .

  • نماز خواندن روی  فرش های سجاده ای ابریشمی حرام نیست . زیرا پوشش حساب نمی شود .

  • نمازخواندن روی فرش های سجاده ای یا سجاده فرش  نجس، اگر خشک باشد، اشکال ندارد.

شاید احکام دیگری نیز وجود داشته باشد که توسط دیگر مراجع تقلید ذکر شده باشند . ولی ما سعی کردیم به صورت کلی احکام را برایتان جمع آوری کنیم .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید