logo-mini

به اشتراک بگذارید:

مزایای استفاده و شستشو با دستگاه اسکرابر

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 شستشو با دستگاه اسکرابر

 اسکرابر به عنوان یکی از متداول ترین دستگاه های نظافت صنعتی که توانایی شستشوی و خشک کردن سطوح هموار را دارا می باشد، شناخته می شوند.

امروزه می توان استفاده از مدل های مختلف کفشوی و زمینشوی را در مکان های مختلفی از جمله محیط ها تجاری، مذهبی ، صنعتی و یا اموزشی مشاهده نمود این دستگاه زمین شور قادرند که سطح یک مجموعه را در سریعترین زمان تمیز کرده و کاملا نظافت کنند در مکانهایی که بحث بهداشت بسیار مهم باشد یکی از گزینه های مناسبی هستند .

اساس کارکرد یک اسکرابر :

اساس انجام عملیات شسشتوی در یک اسکرابر با پاشش آب و مواد شوینده و برس زنی صورت می گیرد. پس از این بخش نوبت به عملکرد تی و سیستم مکش می رسد تا با جمع آوری آب و آلودگی های باقی مانده از عملیات شسشتوی ، آن را به داخل مخزن آب کثیف بر گرداند. با توجه به این نکته هر اسکرابر از مخزن آب تمیز و مواد شوینده، مخزن آب کثیف، برس، تی و سیستم مکنده خشک کن تشکیل می گردد.

انواع اسکرابر :

هر چند اساس کار اسکرابر ها با یکدیگر مشابه است، با این حال اسکرابر ها از منظر مختلف تقسیم بندی می گردند که برای مکان هایی که بزرگ هستند و مساحت بیشتری دارند از اسکرابر سرنشیندار و برای محیط های کوچکتر از اسکرابر دستی استفاده میشود.

نوع برس

اسکرابر ها دارای انواع متنوعی از برس ها می باشند. دو نوع متداول برس ها شامل برس های دیسکی و غلطکی است. ساختار برس های دیسکی بصورت یک صفحه دایره ای با برس ها عمودی کاشته شده بر روی آن می باشد. در عوض برس های رولی یا غلطلکی دارای ساختار استوانه ای شکل می باشد. استفاده از برس های دیسکی به منظور شسشتوی سطوح هموار مانند انواع سنگ، کاشی و .. مورد استفاده قرار می گیرد و به همین منظور استفاده از این نوع برس بسیار متداول است. در عوض برس های رولی به منظور شستشوی سطوح نسبتا هموار دارای خلل و فرج بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر برس، می توان از پد های نظافتی نیز جهت انجام عملیات های خاص استفاده کرد.

مزایای استفاده از اسکرابر :

استفاده از روش های مکانیزه نظافت صنعتی دارای مزایای متعددی نسبت به روش سنتی و دستی می باشد. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

۱-افزایش سرعت شستشوی

استفاده از روش سنتی تی و سطل آب در یک حالت بهینه سرعتی بالاتر از ۱۶۰ متر مربع به ازای هر نیروی انسانی در ساعت نخواهد داشت. این در حالی است که یک زمین شوی می توانند بسته به مدل و پهنای شستشوی تا میزان ۷۵۰۰ مترمربع در ساعت را مورد شستشوی قرار دهد. این افزایش سرعت شستشوی موجب می شود تا زمان کمتری از روز صرف انجام عملیات شستشوی گردد.

۲-افزایش کیفیت شستشوی

شستشوی در روش دستی بوسیله سطل آب و تی نه تنها از نظر سرعت کاری بهینه به نظر نمی رسد، بلکه کیفیت مناسبی هم ندارد. در شستشوی توسط روش سنتی به دلیل اینکه تی در به طور مداوم در یک سطل آب مورد شستشوی قرار می گیرد، همواره مملو از آلودگی می باشد. به همین دلیل است که شستشوی با تی در روش سنتی موجب گسترش و پخش شدن آلودگی می گردد. این توزیع مداوم آلودگی بر روی سطح علاوه بر اینکه از نظر بهداشتی محیط را دچار مشکلات متعددی می کند، در طولانی مدت موجب کدر شدن سطح و سنگ نیز می گردد و هزینه های سنگین تعویض آن را بر جای می گذارد. در طرف مقابل در اسکرابر ها به دلیل وجود مخزن آب تمیز و کثیف مجزا، سطح بالاتری از بهداشت محیط رعایت می گردد.

۳-کاهش زمان خشک شدن زمین

در روش سنتی پس از انجام عملیات شستشوی، نیاز به صرف زمان نسبتا طولانی به منظور خشک شدن زمین می باشد. در غیر اینصورت عبور افراد یا تجهیزات از روی مکان مورد شستشوی قرار گرفته علاوه بر اینکه موجب برجای ماندن رد می گردد، ممکن است به دلیل لغزندگی ناشی از رطوبت موجب لیز خوردن افراد شود. به همین دلیل است که محیط مورد شستشوی در روش سنتی می بایست تا زمان خشک شدن کامل زمین نسبت به عبور افراد و تجهیزات مصون نگه داشته شود و این خودبه عنوان یک محدودیت در شستشوی سطوح با این روش مطرح می باشد. در عوض در روش شستشوی با دستگاه اسکرابر به دلیل تجهیز به سیستم تی و موتور مکنده قدرتمند، توانایی کافی جهت جمع آوری آب و خشک کردن زمین مهیا می باشد.

-کاهش مصرف آب و مواد شوینده

امروزه صرفه جویی در مصرف آب علاوه بر اینکه به عنوان یک شاخص کاهش هزینه های اقتصادی مطرح می باشد، به عنوان یک اصل زیست محیط نیز دارای اهمیت است. این مطلب در مورد مواد شوینده و شیمیایی نیز به دلیل تاثیرات مخرب زیست محیطی آنها صداق می باشد. یکی از بزرگترین محاسن سیستم های مکانیزه نظافت صنعتی، از جمله اسکرابر ها کاهش مصرف آب و مواد شوینده می باشد. در اسکرابر ها به دلیل قدرت بالای سیستم برس زنی و عملکرد مناسب آن دیگر نیازی به صرف حجم بالای آب و مواد شوینده نمی باشد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

نظر بدهید