قیمت فرش نماز (سجاده فرش)انواع سجاده فرش های تولیدی نقش محراب سجاده فرش، فرش سجاده ای، سجاده فرش، تولید فرش سجاده ایی،فرش مسجد، نصب سجاده فرش، جدید ترین طرح سجاده فرش، کاشان فرش سجاده، کاشان فرش، سجاده محرابی، سجاده فرش مسجد، محراب دار، سجاده فرش، فرش، فرش ایرانی، فرش سجاده ای، فرش سجاده، فرش محرابی، فرش مسجد، فرش نمازخانه، فرش نماز، فرش سجاده ای، فرش مصلی، فرش تشریفات، فرش سجاده ای محراب نقش کاشان، سجاده فرش، سجاده فرش محراب نقش، سجاده، سجاده فرش محراب نقش کاشان، تابلو فرش،کالاهای مسجدی، نیازمندی های مسجدی،هدایای مسجدیسجاده فرش مسجد،فرش سجاده ای مسجد،سجاده فرش کاشان،فرش سجاده ای کاشان،نصب سجاده فرش،فرش سجاده ای نمازخانه،خرید سجاده فرش ،فروش سجاده فرش،سجاده طرح تشریفات،سجاده فرش محرابی ،قیمت فرش سجاده ای،فرش سجاده ای مساجد،

 

قیمت فرش نماز (سجاده فرش) یکی از موضوعاتی است که برای هیئت امنای مساجد و یا کسانی که متولی مکان های مذهبی همچون امامزاده ها، حسینیه ها و سایر اماکن مذهبی هستند، مهم است. قیمت فرش نماز، بسته به درجه کیفیت، نوع مواد اولیه و دستگاهی که فرش نماز با آن بافته می شود، فرق می کند.

 

در مورد فرش نماز و کاربرد آن بیشتر بدانیم

فرش نماز یا فرش سجاده ای که به نام های مختلفی از جمله فرش مسجد، فرش محراب و یا سجاده فرش نیز شناخته می شود، فرشی است با طراحی خاص. به صورتی که در نقشه آن، هر فرد یک محدوده خاص و تعریف شده برای خواندن نماز دارد. طراحی فرش نماز به صورتی است که ستون های روی سجاده فرش، افراد را از هم جدا می کند. کارکرد استفاده از این نوع فرش ها، بیشتر برای نظم دهی به صفوف نماز و مرتب بودن فضای مسجد است. همچنین جهت قبله نیز با توجه به طرح محرابی این فرش ها، مشخص شده است.

در کنار نظم دهی، یکدست بودن فرش های مسجد، فضایی زیبا و معنوی به محل عبادت داده و باعث می شود حین انجام فریضه نماز به نمازگزاران احساس آرامش و لطافت خاصی دست بدهد.

 

ابعاد و اندازه فرش نماز چقدر است؟ابعاد سجاده فرش، فرش نماز، فرش مسجد، فرش محراب، فرش سجاده ای

ابعاد فرش های نماز، یک عدد استاندارد هستند. ۱۲۵ سانتی متر در ۶۳٫ اما این ابعاد با توجه به فضای مسجد یا نمازخانه و درخواست مشتری، قابل تغییر است. تولیدکننده های فرش های سجاده ای، پیش از شروع به بافت فرش، محل مورد نظر را دیده و کروکی آن را می کشند تا به طور دقیق مراحل بافت و پس از آن نصب انجام شود.

 

 

فرش نماز با شانه ها و تراکم های مختلف

سجاده فرش ها، توسط تولیدکننده ها در شانه ها و تراکم های مختلف عرضه می شوند. طبیعی است که هرچه شانه و تراکم بالاتر باشد، وزن فرش بیشتر شده و قیمت آن بالاتر می رود. در ادامه لیست فرش نماز را با شانه و تراکم های های مختلف می‌بینید.

 

ردیف شانه و تراکم جنس نخ
۱ فرش نماز ۴۴۰ شانه تراکم ۸۰۰ نخ پلی‌استر
۲ سجاده فرش ۵۰۰ شانه تراکم ۸۰۰ نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان )
۳ فرش محرابی ۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
۴ فرش مسجد ۵۰۰ شانه تراکم ۱۲۰۰ نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان )
۵ فرش سجاده ای ۵۰۰ شانه تراکم ۲۲۵۰ نخ ویرجین
۶ فرش نماز ماشینی ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ نخ صد در صد اکرولیک (دستبافت گونه)، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
۷ فرش نماز ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
۸ فرش نماز ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)

 

به دلیل نوسانات قیمت نخ، جهت اطلاع دقیق از قیمت سجاده فرش‌ها، با ما تماس بگیرید.

 

بهترین فرش نماز را از کجا تهیه کنیم؟

تولیدکننده های مختلف، قیمت فرش نماز را به صورت های مختلف ارائه می کنند. قیمت فرش نماز بسته به نوع نخ، دستگاه فرش بافی و شانه و تراکم انتخابی فرق می کند. بهترین نخ برای تولید کردن فرش نماز، نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان) است. شرکت محراب نقش کاشان، بیش از ۲۰ سال است که از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده می کند. رضایت مشترین عزیز و گواهی های متعدد حسن انجام کار، گواه این مطلب است.

شما می توانید نمونه کارهای مختلف اجرا شده توسط شرکت محراب نقش کاشان را در لینک زیر ببینید:

مساجد فرش شده با فرش نماز محراب نقش

 

 

برای خرید بی واسطه و مستقیم سجاده فرش، همین حالا با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید:

۰۹۱۳۳۶۱۷۲۵۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =