بخش تعاون این شهرستان ۲ میلیون و ۲۹۴ هزار دلار عرقیات گیاهی و آلیاژ سرب سال گذشته به کشورهای خارجی صادر کرد. ارزش کالاهای صادراتی بخش تعاون این شهرستان در سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۲۹۰ هزار دلار بود.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان همچنین از کاهش ۱۲ درصدی حادثه های ناشی از کار در سال ۱۳۹۶ خبر داد و بیان کرد: آمار حادثه های فوتی ناشی از کار نیز در این شهرستان ۱۱ درصد سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ کاهش یافته است.
او اضافه کرد: ۲۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در قالب مشاغل خانگی سال ۱۳۹۶ در اجرای سیاست اشتغالزایی سهمیه کاشان بود که ۹۸ نفر در این راستا به بانک های عامل معرفی و ۳۲۲ فرصت شغلی نیز ایجاد شد.
یک هزار و ۳۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات در قالب طرح تکاپو سال گذشته به تصویب کارگروه اشتغال کاشان رسید که در مجموع برای ۴۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است.
سال گذشته ۱۰ شرکت تعاونی جدید با سرمایه ۱۷۱ میلیارد ریال و اشتغال ۱۱۵ نفر با ۲۰۰ نفر عضو در شهرستان کاشان ایجاد شده است.
۴۷۳ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی با هدف صیانت از نیروی کار و رصد اشتغال تبعه های بیگانه انجام شد که مدیران کارخانه ها ۴۳۰ میلیون ریال به علت استفاده از کارگران بیگانه فاقد پروانه اشتغال جریمه و با ۶۳ نفر نیروی کار ایرانی جایگزین شدند.
به گفته او، یک هزار و ۹۵۰ مورد شکایت کارگری و کارفرمایی نیز در سال گذشته رسیدگی شد که از نظر تعداد تفاوت چندانی با سال ۱۳۹۵ نداشت اما مدت رسیدگی از ۳۶٫۵ روز در سال ۱۳۹۵ به ۲۷٫۵ روز در سال ۱۳۹۶ کاهش یافت.
نزدیک به ۵۰۰ مورد از این شکایت ها به صورت توافقی بین کارگران و کارفرمایان حل و فصل شد که این مورد نیز نسبت به سال پیش از آن سه درصد رشد داشت.
بر اساس آمار اعضای کارگروه اشتغال کاشان نام سه هزار و ۵۰۰ نفر سال ۱۳۹۶ در سامانه رصد اشتغال شهرستان ثبت شده و مشغول به کار هستند که یک هزار و ۵۰۰ نفر آنها از کاریابی غیردولتی به واحدهای تولیدی اقتصادی معرفی شدند.
نزدیک به ۸۰۰ واحد تولیدی صنعتی فعال دارای بیش از ۲۰ نفر نیروی کار بر اساس آخرین آمارها در شهرستان کاشان وجود دارد که ۸۰ درصد آنها در زمینه تولید فرش ماشینی هستند.
نزدیک به ۶۵ هزار نفر کارگر در شهرستان کاشان وجود دارد که ۵۲ هزار نفر آنها بیمه هستند و ۱۲ هزار نفر از آنان نیز در مشاغل مرتبط با نساجی مشغول فعالیت می باشند.
کاشان با جمعیت نزدیک به ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نه =